Takim KOLOSEM jeździ Anna Kalczyńska. Może sobie pozwolić na WIĘCEJ! - ZDJĘCIA

2021-01-24 14:46 xDrive

Dziennikarka TVN, Anna Kalczyńska za kierownicą lubi siedzieć wysoko, a prywatnie porusza się SUV-em amerykańskiej marki. Ten kolos to Jeep Grand Cherokee - nieszablonowy wybór w klasie zdominowanej przez niemieckie marki premium. Czym wyróżnia się kończący rynkową karierę Grand Cherokee?

Duży i postrzegany jako męski. Jeep Grand Cherokee spodobał się Annie Kalczyńskiej na tyle, że już od pewnego czasu porusza się za jego kierownicą. Biały SUV to nieoczywisty wybór w segmencie, który został zdominowany przez niemieckie propozycje. Grand Cherokee o oznaczeniu WK2 kończy rynkową karierę. Czym się wyróżnia i ile kosztuje?

SprawdźAgnieszka Radwańska woli staromodny napęd. Niezmiennie jeździ PIEKIELNIE SZYBKIM autem! ZDJĘCIA

Jeep zaprezentował niedawno Grand Cherokee nowej generacji. Samochód o oznaczeniu WL wjedzie do salonów jeszcze w tym roku, a samochód, którym jeździ Anna Kalczyńska to kilkuletni model. Produkcja generacji WK2 zaczęła się prawie 10 lat temu! Od 2011 roku samochód przeszedł 2 liftingi, które zmieniły głównie detale. Konstrukcja pamięta jednak czasy, gdy nie istniał koncern FCA, a marka Jeep była własnością Chryslera. 

Anna Kalczyńska jeździ Jeepem Grand Cherokee
Autor: AKPA Anna Kalczyńska jeździ Jeepem Grand Cherokee

SUV w amerykańskim stylu

Można więc nazwać Jeepa Grand Cherokee staroszkolnym SUV-em. Auto świetnie radzi sobie w terenie, a pod maską pracują wyłącznie 6 i 8-cylindrowe silniki. Najpopularniejszym wyborem w Polsce był 3-litrowy diesel, który generuje 250 KM. To rozsądna moc, która zapewnia Jeepowi przyzwoite osiągi. Widlasty motor przyjemnie brzmi i gwarantuje kulturę pracy o niebo lepszą niż w przypadku 4-cylindrowych rzędówek.

Jeep Grand Cherokee WK2 nie był najczęściej wybieranym autem również z uwagi na jego cenę. Bazowy model Laredo ze słabszym, 190-konnym dieslem kosztuje 244 000 zł. Wersja Limited z 250-konną jednostką to wydatek 262 100 zł. Choć kwoty cennikowe nie są wyższe niż w przypadku rywali takich jak BMW X5 czy Audi Q7, samochód technologicznie i wiekowo odstaje od konkurencji. Amerykański SUV to wybór dla fanów marki i klientów, którzy nie boją się ubrudzić swojego wozu w terenie.

Najnowsze