Czym jeździ Elżbieta Witek? Marszałek Sejmu ma bardzo popularne auto

2019-12-18 15:46
Elżbieta Witek, marszałek Sejmu
Autor: Marek Kudelski Elżbieta Witek, marszałek Sejmu

Elżbieta Witek z Prawa i Sprawiedliwości przez najbliższe cztery lata ma kierować pracami parlamentu. Decyzją większości sejmowej w dniu 12 listopada została wybrana na marszałka Sejmu. Po objęciu nowego stanowiska jest teraz wożona rządową limuzyną BMW serii 7. Prywatnym autem Elżbiety Witek jest natomiast znacznie bardziej przyziemny samochód.

Majątki polityków potrafią być bardzo zróżnicowane, tak samo, jak samochody, które są oficjalnie wykazywane przez parlamentarzystów w oświadczeniach majątkowych. Jakie auto ma Elżbieta Witek? Marszałek Sejmu trzyma w garażu bardzo popularny w Polsce samochód. To Fiat Tipo z 2019 roku.

Fiat Tipo

Fiat Tipo to samochód kompaktowy, występujący w trzech rodzajach nadwozia (sedan, hatchback, kombi) i w kilku wersjach wyposażenia. Pojazd ten jest rozsądnie wyceniony co sprawia, że zaspokaja potrzeby szerokiej i bardzo zróżnicowanej klienteli pod względem wieku, gustów i potrzeb. Cechy te sprawiają, że Tipo jest jednym z chętniej kupowanych nowych samochodów w Polsce (zajmuje ósme miejsce na liście sprzedaży - ZOBACZ TOP20 nowych aut). Gama układów napędowych zawiera jednostki benzynowe 1.4 95 KM i 1.4 T-Jet 120 KM oraz silniki wysokoprężne 1.3 MultiJet 95 KM i 1.6 MultiJet 120 KM.

Testowaliśmy: Fiat Tipo 1.6 Multijet 120 KM 6MT Lounge – WIDEO

Cena fabrycznie nowego Fiata Tipo zaczyna się w polskich salonach od 44 900 zł za wersję sedan napędzaną silnikiem 1.4 95 KM. Jaką dokładnie odmianę nadwozia oraz wyposażenia ma w garażu Elżbieta Witek? Tego niestety już nie wiadomo. W oświadczeniu majątkowym widnieje jedynie wpis "Fiat Tipo - 2019 r. - współwłasność majątkowa małżeńska".

Elżbieta Witek po objęciu stanowiska marszałek Sejmu jest teraz wożona rządową limuzyną.

Elżbieta Witek, marszałek Sejmu w limuzynie BMW serii 7
Autor: Marek Kudelski Elżbieta Witek, marszałek Sejmu w limuzynie BMW serii 7

Tak wygląda Fiat Tipo sedan

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE