Mamed Khalidov złapał bakcykla! Teraz bawi się TYM! - ZDJĘCIA

2021-02-25 11:06

Mamed Khalidov, jedna z najważniejszych postaci polskich sportów walki, zaraził się pasją do terenowych, niezłomnych maszyn. Od dłuższego czasu na swoim Instagramie zawodnik czeczeńskiego pochodzenia regularnie pozuje przy swojej 3-drzwiowej, japońskiej terenówce. Z takim sprzętem żadna droga nie jest mu straszna! Co to za bryka?

W swojej karierze Mamed Khalidov miał już wiele samochodów, ale chyba jeszcze żadny nie był tak wyczynowy. W garażu Mameda stały już takie wozy jak: Audi RS7 Sportback podkręcone do 620 KM przez firmę PP-Performance, mocarne BMW X6 M50d, luksusowe Porsche Panamera czy Ford F150 [ZOBACZ]. Swego czasu sportowiec miał okazję pojeździć trochę Mercedesem-AMG S 63 Coupe. Teraz zawodnik MMA przesiadł się do czegoś mniej komfortowego, za to naprawdę niezniszczalnego! O jakim aucie mowa?

Sprawdź: Mamed Khalidov już nacieszył się autem. Mocarne Audi sportowca na sprzedaż

Niezłomny w terenie

Bestia, którą Mamed zwiedza nieprzetarte szlaki to Nissan Patrol czwartej generacji (GU) w 3-drzwiowym nadwoziu. To terenówka z krwi i kości, której rodowód sięga 1951 roku. Flagowy model japońskiej marki w tym segmencie. Pod maską tego auta mogło pracować kilka jednostek wysokoprężnych (od 129 do 170 KM), których pojemność wahała się od 2,8 do 4,2-litra. Dostępne były również silniki benzynowe o mocy 200 lub 245 KM. Mowa o gigantycznych motorach, których pojemność wynosiła kolejno 4,5 i 4,8-litra. Jakim egzemplarzem jeździ Mamed? Ciężko to zweryfikować, bowiem jego bryka przeszła szereg modyfikacji. Z ostatniego nagrania, które pojawiło się na Instagramie zawodnika, można wywnioskować, że na wiosnę szykuje się coś grubego. Samochód aktualnie stoi na stalowej ramie bez kół oraz silnika.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE