Dachowali w samo południe! Nie mogli się wydostać, gdyż byli kompletnie pijani - ZDJĘCIA

Dachowali po pijaku. W organizmie mieli ponad 3 promile
Autor: Policja Dachowali po pijaku. W organizmie mieli ponad 3 promile

We wtorkowe popołudnie 20 kwietnia opolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w gminie Kietrz (woj. opolskie). Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że dwie osoby były zakleszczone w środku. Po przebadaniu kierowcy i jego pasażera alkomatem wyszło na jaw, że obydwaj byli pijani. W dwóch przypadkach wynik wskazywał ponad 3 promile.

We wtorkowe popołudnie mundurowi zostali powiadomieniu o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie jednej z miejscowości w gminie Kietrz (woj. opolskie). Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 27-letni kierowca Mazdy na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Uderzenie okazało się na tyle silne, że pojazd przewrócił się na bok. Do czasu przybycia na miejsce służb ratowniczych mężczyźni nie zdołali wydostać się z auta o własnych siłach. Po przebadaniu ich na zawartość alkoholu okazało się, dlaczego.

Sprawdź: Niedopatrzenie będzie go kosztować 12 000 zł. Brak formalności i wstrzymany transport

Dachowali po pijaku. W organizmie mieli ponad 3 promile
Autor: Policja Dachowali po pijaku. W organizmie mieli ponad 3 promile

Obydwaj poszkodowani - 27-letni kierowca oraz 28-letni pasażer - mieli w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało, kierowca Mazdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W zdarzeniu obrażenia poniósł kierowca, którego zespół pogotowia przewiózł do szpitala.

Zobacz: Policjant doprowadził do groźnego wypadku. Nagranie z kamerki zdradza jego winę - WIDEO

Ta sytuacja pokazuje jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, na drodze nie jesteśmy sami, a przez nieodpowiedzialne zachowanie może dojść do tragedii. Zatrzymanemu 27-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze