Niedopatrzenie będzie go kosztować 12 000 zł. Brak formalności i wstrzymany transport

Kontrola drogowa ITD
Autor: GITD Kontrola drogowa ITD

Kierowca rosyjskiego przewoźnika, który przewoził palety z Białorusi do Holandii nie będzie miło wspominał przejazdu polskimi drogami. Niedopełnione formalności spowodowały przymusowy postój, a sroga kara finansowa grozi również przewoźnikowi. Za naruszenia, jakich się dopuścił, grozi grzywna w wysokości aż 12 000 złotych!

Wielotysięczną karą może się skończyć niedopełnienie z pozoru błahych formalności. Przekonał się o tym rosyjski kierowca ciężarówki, który został zatrzymany do rutynowej kontroli na autostradzie A2, w Żdżarach koło Konina. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował zestaw przewożący 17 ton palet z Białorusi do Holandii. Efekt? Funkcjonariusze zauważyli, że zezwolenie uprawniające do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego rzeczy przez Polskę pozostało niewypełnione.

SprawdźPolicjant doprowadził do groźnego wypadku. Nagranie z kamerki zdradza jego winę - WIDEO

Zagraniczny podmiot, wykonujący międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy, musi wypełnić blankiet zezwolenia najpóźniej przed wjazdem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W przeciwnym razie nie spełnia ono określonych przepisami wymogów i jest nieważne. Transport został wstrzymany, a pojazd skierowano na parking strzeżony - kierowca odmówił bowiem zapłaty kaucji i nie okazał nowego, prawidłowo wypełnionego zezwolenia.

Inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne wobec rosyjskiego przewoźnika. Za to naruszenie grozi 12 tys. zł kary.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze