Dacia Duster płonęła jak pochodnia! Podpalacz relacjonował to w social media

2021-09-28 13:36
Dacia Duster płonęła jak pochodnia
Autor: Policja Pożar auta w social media relacjonował podpalacz

W głowie się nie mieści! Jak tak można? Pewien mężczyzna z Gorzowa Wielkopolskiego wykazał się skandalicznym zachowaniem. Z premedytacją podpalił samochód osobowy, a działania służb relacjonował na żywo w social mediach. Zanim zdecydował się puścić z dymem Dacię Duster, wcześniej na terenie miasta prawdopodobnie zapalił kilka śmietników. Podpalacz wpadł na miejscu prowadzonej akcji.

To karygodne zachowanie wydarzyło się w sobotnią noc 25 września. Gorzowscy policjanci i strażacy otrzymali informacje o kilku pożarach śmietników, do których doszło w różnych rejonach miasta. O wiele poważniejszy pożar miał miejsce na Alei 11 Listopada - tam na parkingu w sąsiedztwie budynku płonął samochód osobowy. W czasie, kiedy akcję gaśniczą prowadzili strażacy, policjanci pracowali nad zatrzymaniem podejrzanego. W tym czasie dyżurni gorzowskiej komendy znaleźli w sieci relację na żywo z pożaru. Padło podejrzenie, że autor może mieć związek z podłożeniem ognia. Na miejscu pożaru odnaleziono mężczyznę obserwującego akcję służb i zatrzymano. W ustalenie winowajcy duży wkład miał operator miejskiego monitoringu, który zatrzymanego mężczyznę wypatrzył w zupełnie innym miejscu miasta, gdzie również występowały pożary.

Podpalił auto, a pożar relacjonował w social media

Zatrzymany 23-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał niemal 1,5 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnej celi. Teraz podejrzany odpowie za swoje czyny. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Policjanci zebrali także niezbędny materiał dowodowy w sprawie kilku podpaleń śmietników na terenie miasta, do których doszło tej samej nocy i oczekują na wycenę strat przez właścicieli. Funkcjonariusze sprawdzają także związek tego mężczyzny z innym, podobnymi zdarzeniami.

Niestety Dacia Duster doszczętnie spłonęła, a z powodu wysokiej temperatury poważnie uszkodzone zostało zaparkowane obok Renault Megane. Straty wyceniono na 170 tysięcy złotych.

Dacia Duster płonęła jak pochodnia
Autor: Policja Pożar auta w social media relacjonował podpalacz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE