Ford Puma ST Gold Edition to limitowana wersja zaprojektowana przez fanów, dla fanów

2021-06-19 12:05

Ford Puma ST debiutuje w wersji Gold Edition. Ta wyjątkowa specyfikacja będzie dostępna w limitowanej liczbie egzemplarzy, a za jej stworzenie odpowiadają fani, którzy głosowali w serii ankiet internetowych. Ponad ćwierć miliona głosów oddanych na profilach Forda na Twitterze i Instagramie przełożyło się na wybór m.in. czarnego lakieru, naklejek przebiegających przez nadwozie czy obręczy w złotym kolorze.

W ciągu 10 dni fani Forda oddali prawie 275 000 głosów w serii ankiet na profilach producenta samochodów na Twitterze i Instagramie, wybierając kombinacje kolorystyczne elementów, w tym lakieru, naklejek i zacisków hamulcowych, a także decydując o nazwie modelu. W rezultacie, pierwszy w historii model Ford Performance, w którym tak liczna grupa decydowała o projekcie, będzie czarny z szaro-złotymi pasami przebiegającymi przez maskę i dach, zostanie postawiony na złotych felgach, a we wnętrzu tapicerka otrzyma kontrastowe przeszycia wykonane ze złotej nici oraz złote pasy przebiegające przez środek oparć foteli. Dostawy aut do klientów chętnych na taki limitowany pojazd rozpoczną się pod koniec 2021 roku.

Testowaliśmy: 200 koni w kolorze Kermita. TEST, OPINIA - Ford Puma ST 1.5 EcoBoost

Puma ST Gold Edition będzie napędzana benzynowym silnikiem 1.5 EcoBoost o mocy 200 KM, zapewniającym przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy. Zaawansowane, sportowe rozwiązania techniczne obejmują: możliwość wyboru trybu jazdy, w tym Sport, Track i Eco, wyjątkowy w tym segmencie mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (LSD) i opatentowane przez firmę Ford sprężyny zawieszenia ze zmiennym kierunkiem działania oraz zaprojektowane dla tego modelu parametry zawieszenia i układu kierowniczego, zapewniające wyjątkowe reakcje na zakrętach. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE