Diody, lasery i inne bajery. Tak błyszczy oświetlenie w nowym Audi Q7 - WIDEO

2020-01-08 3:23 Paweł Kaczor
Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic S Line
Autor: Paweł Kaczor Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic S Line

Najnowocześniejsze technologie oraz rzadko spotykane gadżety są tym, co wyróżnia auta segmentu premium na tle samochodów dla ludu. Należące do zacnego grona premium Audi Q7, w odświeżonej wersji duży nacisk kładzie na technologie związane z szeroko pojętym oświetleniem oraz grą świateł. Zobaczcie co potrafi flagowy SUV czterech pierścieni.

Każde, nawet standardowe Audi Q7 po liftingu wyposażone jest w diodowe światła przednie. Do ich budowy wykorzystywane są diody LED. Opcjonalnie dostępne są reflektory diodowe Matrix, a szczytowe osiągnięcie to lampy HD Matrix ze światłem laserowym. Każdy z takich reflektorów składa się z 64 niezależnych diod LED oraz jednej diody laserowej o bardzo wysokiej mocy. Oczywiście sterowanie poszczególnymi segmentami świetlnymi odbywa się dynamicznie. Pozwala to na częste korzystanie ze świateł drogowych bez oślepiania innych uczestników ruchu.

Pełny test Audi Q7: Zatkali wydechy, za to dodali ekrany i gadżety. Audi Q7 50 TDI quattro S Line - OPINIA, WIDEO

Dodatkowym autem zaawansowanych przednich reflektorów Audi Q7 jest doświetlanie zakrętów przy pomocy poszczególnych diod. Samochód potrafi sczytywać dane z wbudowanej nawigacji i niejako odpowiednio przygotować się do oświetlenia zakrętu. Wszystko w celu jak najlepszej widoczności, a co za tym idzie poprawy bezpieczeństwa.

WIDEO - tak działa oświetlenie w Audi Q7

Nowoczesne reflektory przednie oraz nie mniej nowoczesne reflektory tylne posiadają także wbudowaną animację świetlną. Uaktywnia się ona po otwarciu lub zamknięciu samochodu z pilota, tworząc bardzo efektowny spektakl, na który można patrzeć w nieskończoność.

Sprawdziliśmy: Żeby uszkodzić nowe Audi parkując, trzeba tego bardzo chcieć. Kamery 360 to nie tylko bajer - WIDEO

Nowoczesnym świetlnym technologiom nie oparło się również wnętrze. W odświeżonym Audi Q7 debiutuje nowy system konturowego oświetlenia Ambiente. Pozwala on na dużą personalizację zarówno pod kątem doboru kolorów, jak i stref podświetlenia. Ciekawie i efektownie prezentuje się szczególnie podświetlony napis quattro widoczny na desce rozdzielczej przed pasażerem. Możliwości indywidualizacji oświetlenia konturowego Ambietne są niemalże nieograniczone.

Poza tym we wnętrzu nie znajdziemy żadnej typowej żarówki. Wszelkie lampki podświetlające elementy kabiny i bagażnika wykorzystują technologię LED. Peny test Audi Q7 można przeczytać tutaj - KLIKNIJ.

Najnowsze