Dorabiali się na kradzionych częściach. Koniec dziupli w Rykach

2019-12-02 9:49 Rafał Mądry
Dziupla z częściami
Autor: Policja Dziupla z częściami

Pokaźną kryjówkę z kradzionymi elementami pojazdów ujawnili kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z policjantami ryckiej jednostki. Zabezpieczono silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii. Szacowana wartość odzyskanych części wynosi około 170 tysięcy złotych.

Po tym, jak do ryckich policjantów dotarła informacja, że jedna z firm z terenu miasta Ryki (woj. lubelskie) oferuje na sprzedaż skradzione elementy samochodów, sprawą zajęła się Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Kryminalni z Lublina wraz razem z funkcjonariuszami z ryckiej komendy przystąpili do działań operacyjnych i weszli na teren jednej z firm w Rykach, która od kilkunastu lat zajmuje się sprzedażą używanych części samochodowych.

Przeczytaj też: Świętowali imieniny Andrzeja. Niestety później wsiadali za kierownicę

Na placu firmy oraz w pomieszczeniach magazynowych znalezione zostały podzespoły z różnych samochodów. Na miejscu funkcjonariusze weryfikowali numery elementów danych pojazdów i szczegółowo sprawdzali skąd pochodzą. Szybko ustalili, że zostały one skradzione na terenie państw Unii Europejskiej. Zabezpieczono łącznie ponad 30 podzespołów pochodzących z przestępstwa, takich jak silniki, skrzynie biegów i elementy karoserii.

Sprawa jest rozwojowa. Już teraz policjanci szacują, że wartość odzyskanych części oraz elementów samochodowych wynosi około 170 tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za handel kradzionymi częściami grozi kara do 5 lat więzienia.

Dziupla z częściami
Autor: Policja Dziupla z częściami