Dostawczaki na minuty - CityBee w Warszawie

i

Autor: CityBee Dostawczaki na minuty - CityBee w Warszawie

Dostawczaki na minuty. CityBee wystartowało z wynajmem w Warszawie

2018-10-04 18:43

Już nie tylko osobówki i skutery, ale teraz także auta dostawcze. W Warszawie pojawiła się nowa usługa - wynajem vanów na minuty. Do dyspozycji kierowców firma CityBee wprowadziła w wyznaczonych strefach kilkanaście charakterystycznych Fiatów Ducato. Na start dostawczy carsharing pojawił się w stolicy. Z czasem usługa będzie rozszerzana o kolejne polskie miasta.

Idea carsharingu zmieniła sposób podróżowania w polskich miastach i zyskała już tysiące zwolenników. Czas na ciąg dalszy komunikacyjnej rewolucji. W Warszawie obok 1000 osobówek należących do kilku różnych operatorów, dostępnych do wynajmu na minuty, pojawiły się również samochody dostawcze. Usługę BIG carsharingu uruchomił nowy operator – CityBee. Pierwsza partia 18 pojemnych Fiatów Ducato jest już do dyspozycji w strefach wyznaczonych na terenie stolicy. W kolejnych tygodniach flota biało-pomarańczowych dostawczaków w Warszawie będzie się sukcesywnie powiększać i w zależności od zapotrzebowania będzie liczyła nawet kilkadziesiąt aut. Jeszcze przed startem rozwiązanie spotkało się z dużym zainteresowaniem. W ciągu półtora tygodnia prawie 1500 osób zapisało się na stronie citybee.pl, aby odebrać specjalne kody na przejazdy o łącznej wartości około 75 000 zł.

Od jakiegoś czasu obserwujemy rozwój carsharingu w Polsce i wykorzystując pozytywne doświadczenia z rynku litewskiego jako pierwsi, na taką skalę, zdecydowaliśmy się uruchomić usługę wynajmu samochodów dostawczych na minuty. CityBee to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują auta do dużego transportu. Zarówno dla osób fizycznych, które np. planują przeprowadzkę lub remont, jak i dla firm, które potrzebują większego samochodu tylko okazjonalnie i nie chcą ponosić kosztów zakupu lub leasingu. CityBee to przede wszystkim intuicyjna, prosta i szybka usługa pozwalająca korzystać z dostawczaków kiedy tylko chcemy i tak długo, jak tego potrzebujemy. – mówi Bogdan Marszałek, Country Manager CityBee Polska i zapowiada: Startujemy w Warszawie, ale cały czas powiększamy naszą flotę i jeszcze w październiku naszą usługę chcemy udostępnić w dwóch innych dużych miastach, a do końca roku w kilku kolejnych.

Cena za usługę

CityBee oferuje przejrzysty cennik, zgodnie z którym za pierwsze 50 km nie są naliczane opłaty za przejechane kilometry, a stawki za czas użytkowania są zróżnicowane w zależności od długości wynajmu i wynoszą: 0,99 zł za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za dzień lub 1299 zł za tydzień. Co najważniejsze paliwo, ubezpieczenie i inne koszty techniczne są już wliczone w cenę.

Proces wynajmu jest prosty i bardzo podobny do wypożyczania osobówek na minuty. Aplikacja lokalizuje pojazdy w najbliższych strefach, a po zarezerwowaniu wybranego auta użytkownik ma 15 minut na dotarcie na miejsce. Samochód otwiera się za pomocą aplikacji, kluczyki znajdują się w środku, a płatność następuje automatycznie po zakończeniu wynajmu.

Auta w wyznaczonych strefach

Ze względu na duże rozmiary dostawczaki CityBee będą dostępne w wyznaczonych strefach, gdzie zaparkowanie 6-metrowego Fiata Ducato nie sprawi problemu. Duże rozmiary to duża przestrzeń ładunkowa, która w połączeniu z szerokimi drzwiami tylnymi i wygodnymi drzwiami bocznymi pozwala na łatwy załadunek i transport nawet największych i najdłuższych pakunków, np. 90 kartonów o wymiarach 56x33x41 cm lub blatu kuchennego o długości ponad 3,5 metra.

Nowoczesna i intuicyjna aplikacja CityBee jest już dostępna w sklepach Google Play (Android) i App Store (iOS). Rejestracja jest prosta, szybka i nie wymaga podpisywania żadnych dokumentów. Aby uzyskać dostęp do usługi, wystarczy smartfon, prawo jazdy kategorii B i karta płatnicza.

Dostawczaki na minuty - CityBee w Warszawie

i

Autor: CityBee Dostawczaki na minuty - CityBee w Warszawie