Drewno mogło go zabić! Do wypadku, jak z filmu grozy, doprowadził operator koparki

2020-09-23 10:36

Transport drewna opałowego nie dojechał na miejsce docelowe w nienaruszonym stanie. Wszystko przez nieuwagę operatora koparki wykonującego prace ziemne przy jezdni. Uderzył łyżką w przejeżdżającą ciężarówkę załadowaną drewnem i strącił z naczepy pień, który wpadł wprost w rowerzystę. Jadący jednośladem 69-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do tego groźnego wypadku, niczym z filmu grozy, doszło na drodze powiatowej w miejscowości Zubowice Kolonia (woj. lubelskie). Pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili, że operator koparko-ładowarki, który wykonywał parce ziemne w przydrożnym rowie, nie zachował ostrożności. Składając ramię koparki zahaczył łyżką o jadący drogą samochód ciężarowy. To spowodowało, że ładunek znajdujący się na przyczepie przesunął się. Jeden z wałków drewna spadł wprost na przejeżdżającego drogą rowerzystę.

Zobacz również: Wypadek motocyklisty mrozi krew w żyłach. Wszystko przez kierowcę pickupa - WIDEO

Rowerem przemieszczał się 69-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że operator koparki, 37-latek gminy Stary Zamość i 38-letni kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Trzeźwy był również kierujący jednośladem.

Prowadzone w tej sprawie postępowania pozwolą ustalić szczegółowy przebieg tego zdarzenia oraz okoliczności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE