Drewno mogło go zabić! Do wypadku, jak z filmu grozy, doprowadził operator koparki

2020-09-23 10:36 Rafał Mądry

Transport drewna opałowego nie dojechał na miejsce docelowe w nienaruszonym stanie. Wszystko przez nieuwagę operatora koparki wykonującego prace ziemne przy jezdni. Uderzył łyżką w przejeżdżającą ciężarówkę załadowaną drewnem i strącił z naczepy pień, który wpadł wprost w rowerzystę. Jadący jednośladem 69-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do tego groźnego wypadku, niczym z filmu grozy, doszło na drodze powiatowej w miejscowości Zubowice Kolonia (woj. lubelskie). Pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili, że operator koparko-ładowarki, który wykonywał parce ziemne w przydrożnym rowie, nie zachował ostrożności. Składając ramię koparki zahaczył łyżką o jadący drogą samochód ciężarowy. To spowodowało, że ładunek znajdujący się na przyczepie przesunął się. Jeden z wałków drewna spadł wprost na przejeżdżającego drogą rowerzystę.

Zobacz również: Wypadek motocyklisty mrozi krew w żyłach. Wszystko przez kierowcę pickupa - WIDEO

Rowerem przemieszczał się 69-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że operator koparki, 37-latek gminy Stary Zamość i 38-letni kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Trzeźwy był również kierujący jednośladem.

Prowadzone w tej sprawie postępowania pozwolą ustalić szczegółowy przebieg tego zdarzenia oraz okoliczności.

Najnowsze