Holowanie

i

Autor: Straż Miejska w Poznaniu

Kolejne podwyżki dla kierowców

Droższe holowanie auta. Postój na zakazie może słono kosztować

2022-08-05 12:33

Postój na zakazie może słono kosztować - przekonali się o tym wszyscy, którym odholowano auto. Od przyszłego roku kierowców czekają kolejne podwyżki, również w tym temacie. Podrożała już benzyna, ubezpieczenie i wyższe są także mandaty. Teraz ministerstwo finansów postanowiło sprawić, by użytkownicy dróg płacili więcej za holowanie auta i jednośladów. Jakich podwyżek możemy się spodziewać w 2023 roku?

Droższe holowanie auta od 2023 roku

Wyższe mandaty, droższa benzyna i ubezpieczenie OC. W ostatnim czasie kierowcy muszą stawiać czoła kolejnym podwyżkom i na tym nie koniec. Jak czytamy w obwieszczeniu ministra finansów Magdaleny Rzeczkowskiej, następne w kolejce są podwyżki holowania i przechowywania pojazdów. Od 2023 roku usunięcie z drogi samochodów i jednośladów oraz przechowywanie ich na strzeżonych parkingach, będzie kosztować jeszcze więcej. Jak duże będą podwyżki za holowanie samochodu? My już znamy nowy cennik.

SPRAWDŹ - Nowe odcinkowe pomiary prędkości. Fotoradary staną przy autostradach i ekspresówkach

Policjanci z grupy Speed zatrzymali 21-letniego pirata drogowego

Holowanie auta. Kiedy mogą odholować nasz pojazd?

Osoby, które parkują swoje pojazdy w miejscach, gdzie jest to zabronione, bądź porzucają je tam, gdzie utrudnia to ruch, a często także bezpieczeństwo innych użytkowników dróg, musza się liczyć z konsekwencjami. Odholowywane są również pojazdy, których kierowcy zostali nakryci na jeździe pod wpływem alkoholu, bądź bez ważnego ubezpieczenia OC. Z jezdni zostają usunięte także pojazdy, których dopuszczalna masa lub nacisk na poszczególnych osiach zostały drastycznie przekroczone.

Holowanie będzie droższe. Ceny w 2023 roku

Od 1 stycznia 2023 roku zaczną obowiązywać nowe stawki za holowanie i przechowywanie pojazdów na parkingach strzeżonych. Na szczęście zmiany nie są tak drastyczne, jak zmiany w taryfikatorze mandatu, którym kierowcy stawili czoła 1 stycznia br. Od przyszłego roku opłaty za usunięcie pojazdu wzrosną od kilkudziesięciu do blisko dwustu złotych. Z kolei ceny przechowywania pojazdów będą wyższe o maksymalnie 30 zł za każdą dobę.

Typ pojazdu Cena usunięcia Cena przechowywania (doba)
Hulajnoga elektryczna 144 zł 27 zł
Rower lub Motorower 144 zł 27 zł
Motocykl 281 zł 37 zł
Pojazd o DMC do 3,5 t 606 zł 52 zł
Pojazd o DMC do 7,5 t 757 zł 68 zł
Pojazd o DMC do 16 t 1069 zł 97 zł
Pojazd o DMC pow. 16 t 1576 zł 173 zł
Pojazd przewożący mat. niebezpieczne 1917 zł 252 zł
Sonda
Odholowano Ci kiedyś samochód?