Dwa lata jeździł busem bez przeglądu! Z miejsca kontroli odjechał na lawecie

2021-11-24 11:23
Kontrola ITD. Bus został wycofany z ruchu
Autor: GITD Kontrola ITD. Bus został wycofany z ruchu

Spotkanie z funkcjonariuszami Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej zakończyła się dla kierowcy busa z przyczepką zakazem dalszej jazdy. Podczas kontroli okazało się, dostawczak od blisko 2 lat jeździ po drogach bez ważnego przeglądu, a przyczepka którą ciągnął, nie była nawet zarejestrowana.

W poniedziałek (22 listopada) funkcjonariusze z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej w Olsztynie na obwodnicy Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali do kontroli busa z przyczepką. Spotkanie z inspektorami skończyło się dla kierowcy zakazem dalszej jazdy. Kontrola wykazała, że od blisko 2 lat samochód porusza się po drogach bez ważnego badania technicznego. Dowód rejestracyjny figurował w systemie jako zatrzymany, a przednia tablica rejestarcyjna była wycięta z kartonu. Na dodatek układ kierowniczy pojazdu był uszkodzony i wyciekał z niego płyn, a przyczepka nie była nawet zarejestrowana. Nie posiadała także oświetlenia, gdyż jak tłumaczył kierowca, belka ze światłami jest niesprawna. Inspektorzy wydali zakazali dalszej jazdy. W efekcie samochód wraz z przyczepką odjechał z miejsca kontroli na lawecie, a kierujący został ukarany mandatem karnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE