Dziupla z kradzionymi autami i częściami o znacznej wartości rozbita

2019-10-08 11:47 Jan Guss-Gasiński

Pierwszego dnia października br. funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji na terenie woj. dolnośląskiego w powiecie wrocławskim przeszukali dwie posesje. Jak się okazało, prowadzono na nich handel używanymi częściami samochodowymi, które pochodziły z przestępstwa. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 i 45 lat.

Podczas przeszukiwania podejrzanych posesji funkcjonariusze znaleźli szereg podzespołów podchodzących z kradzionych na terenie Polski, Niemiec i Czech samochodów. Mowa o takich rzeczach, jak silniki, skrzynie biegów, elementy karoserii i wnętrza. Głównie były to części pochodzące z pojazdów marek Mercedes-Benz i BMW.

Sprawdź: Zdołali odzyskać Passata B8 kilkadziesiąt godzin po kradzieży

Na jednej z posesji poza samymi częściami funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd Peugeota Boxer Kamper z 2014 roku, którego wartość wynosi ok. 150 tys. złotych. Okazało się, że pojazd miał wymieniony element nadwozia z numerem VIN. Zabezpieczony został również Mercedes GLK 350 z 2012 roku o szacunkowej wartości 50 tys. złotych. Auto było w znacznej części zbudowane z kradzionych części.

Zobacz: Skradziony z wypożyczalni luksusowy van odnalazł się na Podlasiu

Łączna wartość zatrzymanych pojazdów wyniosła 200 tys. złotych, natomiast szacunkowa wartość ujawnionych części samochodowych ok. 55 tys. złotych. Wartość utraconych pojazdów, z których pochodziły odnalezione części, oszacowano aż na 685 tys. złotych.