Ferrari doszczętnie spłonęło na drodze. Klasyk o wartości kilku mieszkań poszedł z dymem - WIDEO

Ferrari F40 doszczętnie spłonęło na drodze
Autor: Twitter @xMMaweoi2alzBHc Ferrari F40 doszczętnie spłonęło na drodze

Za jego cenę można kupić niejedno mieszkanie lub całą flotę tanich samochodów, prosto z salonu. Kultowe i piekielnie drogie Ferrari F40 doszczętnie spłonęło na drodze podczas weekendowej przejażdżki. Przykry widok został zarejestrowany przez świadków zdarzenia, a ogień strawił włoski supersamochód w całości. Do zdarzenia doszło w Japonii.

Klasyczne Ferrari przyspieszają bicie serca każdego miłośnika motoryzacji. Te pożądane maszyny nie są oczywiście pozbawione wad i bywa, że chętnie ulegają samozapłonowi. To Ferrari F40 z pewnością nie jest pierwszym, po którym zostały zgliszcza. Tym razem, przykry incydent miał miejsce w Japonii, na słynnej drodze Hakone Turnpike, uczęszczanej przez kierowców sportowych aut. Dla włoskiego, klasycznego supersamochodu była ona również miejscem ostatniej wycieczki.

SprawdźWięcej sprzętu, niż talentu! Rozbił limitowane Ferrari jadąc zgodnie z przepisami. Przerosła go moc - WIDEO

Z relacji lokalnych mediów wynika, że podróżujący Ferrari poczuli dym, po czym samochód stanął w płomieniach. Z auta zostały tylko elementy nadwozia, a straż pożarna, która zjawiła się na miejscu nie zdołała stłumić płomieni. Co mogło zawinić w tym przypadku?

Dokładne przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Za każdym razem, gdy płonie Ferrari F40, zwraca się jednak uwagę na zbiornik paliwa, który w kontekście potencjalnego samozapłonu jest prawdziwą piętą achillesową tego modelu. Jest on bowiem miękki i wykonany z tworzywa sztucznego, a dla utrzymania właściwych parametrów, powinien być regularnie wymieniany. Czy tym razem to właśnie felerny bak umożliwił wybuch pożaru? Przyczyny zapewne zostaną wyjaśnione.

Zobacz WIDEO:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze