Grupa Lotos przekazała samochody w ręce placówek medycznych z Pomorza. Auta posłużą do przewożenia próbek i pacjentów

Grupa Lotos przekazała samochody w ręce placówek medycznych z Pomorza. Auta posłużą do przewożenia próbek i pacjentów
Autor: Lotos Grupa Lotos przekazała samochody w ręce placówek medycznych z Pomorza. Auta posłużą do przewożenia próbek i pacjentów

W czasach epidemii każda pomoc jest na wagę złota. Grupa Lotos, podobnie jak inne firmy dysponujące dużymi flotami samochodów, przekazała łącznie siedem samochodów w ręce sześciu pomorskich placówek medycznych. Pojazdy będą wykorzystywane w działaniach na rzecz zwalczania i rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Epidemia koronawirusa zmobilizowała całe społeczeństwo do walki z wirusem. Kryzys gospodarczy dotknął tak na prawdę wszystkich, jednak najbardziej obciążone w tej chwili są placówki medyczne, które najzwyczajniej nie były przygotowane na tak wielu pacjentów. W szpitalach brakuje miejsc, a lekarze nie dysponują wystarczającą ilością narzędzi.

Na szczęście z pomocą przyszło wiele dużych firm i spółek, które chcąc wesprzeć lekarzy oraz ich placówki w tych ciężkich czasach, przekazały w ręce personeli medycznych maseczki, płyny dezynfekujące oraz całe floty samochodów. Pomocną dłoń wyciągnęła m.in. Grupa LOTOS, która przy współpracy z firmą SIXT przekazała sześciu placówkom medycznym z Pomorza siedem samochodów.

Kontynuujemy nasze akcje pomocowe związane z pandemią. Szczególnym wsparciem obejmujemy polską służbę zdrowia, która jest na pierwszej linii frontu. Przekazaliśmy już szpitalom 5 mln zł na zakup sprzętu i 2 mln zł w formie kart paliwowych. Sprowadziliśmy też transport środków medycznych z Chin na zlecenie polskiego rządu. Teraz zdecydowaliśmy się przekazać samochody sześciu placówkom z Pomorza.

- mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Najnowsze