Handlowali częściami z kradzionych aut. Straty właścicieli wyniosły ponad 3,8 mln złotych

2019-09-13 10:50 Maciej Lubczyński

Policjanci we współpracy z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej odzyskali części z kradzionych samochodów i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy trudnili się nielegalnym procederem. Wartość skradzionych pojazdów oszacowano na 3,8 mln złotych!

Działania Straży Granicznej i funkcjonariuszy policji z Krakowa przyniosły rezultat. Wymierzona w przestępczość samochodową akcja poskutkowała przechwyceniem części pochodzących z kradzieży i zatrzymaniem dwóch osób.

Przeczytaj także: Policjanci odzyskali skradzionego Mercedesa. Właściciel raczej nie będzie zachwycony - ZDJĘCIA

Podczas działań przeszukano trzy posesje, na terenie których był prowadzony handel używanymi częściami samochodowymi. Sprzedawane zarówno w sieci jak i na miejscu części pochodziły z aut kradzionych na terenie Unii Europejskiej. W większości mowa o autach utraconych w Polsce, Wielkiej Brytanii czy Włoszech.

Handlowali częściami z kradzionych samochodów
Autor: Straż Graniczna Handlowali częściami z kradzionych samochodów

Przestępcy trudnili się handlem zarówno podzespołami mechanicznymi jak i elementami wnętrza czy nadwozia. Zdjęcia z akcji ujawniają, że złodzieje kradli nie byle jakie auta. Wśród części odzyskanych przez funkcjonariuszy nie brakowało elementów do Porsche, Jeepów, Range Roverów, czy BMW.

Wartość ujawnionych części samochodowych oszacowano na około 260 tys. zł, a utracone pojazdy z których pochodziły kradzione części były warte ponad 3 mln 800 tys. zł.

Podczas akcji zatrzymano dwóch obywateli Polski w wieku 23 i 28 lat. Wkrótce będą oni odpowiadać przed sądem.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze