Hyundai Bayon będzie bardzo wyrazistym autem. Widać to po pierwszych zdjęciach

2021-01-21 16:01 Rafał Mądry
Hyundai Bayon
Autor: Hyundai Hyundai Bayon

Koreańczycy dzielą się pierwszymi informacjami na temat modelu Hyundai Bayon. Po premierowych fotografiach kilku detali widać, że nudnej stylistyki z pewnością nie będzie. Projektanci sięgnęli po nową filozofię designu Sensuous Sportiness, która w interesujący sposób łączy emocje z innowacyjnymi rozwiązaniami projektowymi.

Hyundai przedstawił zdjęcia detali nadwozia nowego SUV-a o nazwie modelowej Bayon. Auto w segmencie B uzupełni obecną gamę podwyższonych pojazdów w szerokim portfolio koreańskiej marki. Na fotografia widać na nich połączenie projektu czystego w formie z zaawansowaniem technologicznym. Jak czytamy w komunikacie prasowym, Hyundai zdecydował się na zastosowanie w projekcie modelu filozofii designu Sensuous Sportiness, który łączy emocjonalność z innowacyjnymi rozwiązaniami projektowymi.

Przeczytaj również: Nowy Hyundai Tucson już w Polsce. Wiemy o nim WSZYSTKO - SILNIKI, WERSJE, CENY

Rozciągające się na całej płaszczyźnie czołowej wloty powietrza w połączeniu z wąskimi światłami do jazdy dziennej optycznie poszerzają nadwozie. Obszerny przedni grill sprawia, że sylwetka samochodu wygląda na bardzo solidną. Reflektory są oddzielone od świateł do jazdy dziennej i znajdują się poniżej nich, co w konsekwencji nadaje charakterystycznego wyglądu. Pomysł na takie odseparowane oświetlenie zastosowano wcześniej m.in. w modelu Kona. Z tyłu samochodu znajdują się połączone cienką czerwoną listwą światła stopu w kształcie grotu strzały. Szeroko rozmieszczone tylne lampy wizualnie wzmacniają wrażenie szerokości.

Hyundai Bayon
Autor: Hyundai Hyundai Bayon

Wiemy już, że Hyundai Bayon będzie dostępny w Europie w pierwszej połowie 2021 roku. To na razie jedyne oficjalne informacje na temat tego auta. Hyundai obiecuje, że więcej o samochodzie dowiemy się już w nadchodzących tygodniach.

Skąd nazwa Bayon? Hyundai tłumaczy w swoim komunikacie prasowym, że nazwa ta jest inspirowana miastem Bayonne położonym w południowo-zachodniej części Francji. Auto zostało stworzone głównie z myślą o Europie, dlatego zdecydowano się na nadanie nazwy związanej z europejskim miastem. To francuskie miasto leży pomiędzy wybrzeżem oceanu Atlantyckiego i górskimi szczytami Pirenejów. Jest miejscem dla osób poszukujących aktywności takich jak żeglarstwo czy wspinaczka górska i jednocześnie pasuje charakterem do lifestylowego, nowego modelu Hyundai.

Hyundai Bayon
Autor: Hyundai Hyundai Bayon
Najnowsze