Ile kosztuje Jaguar Barbary Kurdej-Szatan? Sprawdziliśmy jak zdrożał przez lata

2021-12-20 12:32

Barbara Kurdej-Szatan od dłuższego czasu jeździ Jaguarami. Zaczęło się od ambasadorskiej współpracy i wygląda na to, że aktorka przywiązała się do aut brytyjskiej marki. Teraz porusza się niebieskim SUV-em, Jaguarem E-Pace. Ile kosztuje teraz taki samochód?

Samochód, którym jeździ Barbara Kurdej-Szatan to najmniejszy model marki. Kompaktowy SUV, Jaguar E-Pace otwiera gamę brytyjskiego producenta i rywalizuje z modelami takimi jak Audi Q3, BMW X1 czy Mercedes GLA. Aktorka jeździ Jaguarami już od jakiegoś czasu, a w jej garażu stawały już rożne modele tej marki. Od pewnego czasu jeździ E-Pacem, z którym miała już do czynienia wcześniej. Niebieski crossover klasy premium nie należy do najtańszych aut, ale warto zwrócić uwagę, że auto Barbary Kurdej-Szatan to wersja sprzed liftingu. Dokładnie takiego samochodu nie kupimy już nowego.

Model po drobnych zmianach pozostaje jednak w ofercie. Chętni na zakup nowego Jaguara E-Pace muszą wydać 214 000 zł. To kwota niezbędna do zakupu wersji ze 160-konnym silnikiem benzynowym o pojemności 1.5. Gdy zajrzymy do katalogu sprzed paru lat, okaże się, że... cena bazowego Jaguara E-Pace w 2018 roku wynosiła... 145 900 zł. Ten przykład pokazuje, że przez kilka ostatnich lat, na rynku motoryzacyjnym ceny wręcz poszybowały.

Jaguar Barbary Kurdej-Szatan to mocniejsza wersja

Samochód, którym jeździ Barbara Kurdej-Szatan nie jest jednak bazowy, a całkiem nieźle wyposażony. Ma również napęd na 4 koła i 2-litrowy, 200-konny silnik. Oznaczenie P200 umieszczone na tylnej klapie zdradza, że takie auto kosztuje znacznie więcej. Cena podstawowa tej wersji wynosiła 2 lata temu 232 900 zł. Jeśli dodamy do tego kilka opcji takich jak deska rozdzielcza obszyta skórą czy niebieski lakier, kwotę z pewnością możemy wywindować do poziomu co najmniej 240 000 zł. 

Barbara Kurdej-Szatan i jej Jaguar

i

Autor: AKPA Barbara Kurdej-Szatan i jej Jaguar

Samochód aktorki nie jest już jednak nowy. Ile kosztuje taki Jaguar E-Pace jako dwulatek? Auta brytyjskiej marki tracą na wartości stosunkowo szybko dlatego używany egzemplarz, mimo inflacji, szczególnie dotkliwej na rynku motoryzacyjnym, kosztuje około 150 000 zł. Cena jest oczywiście zależna od przebiegu, ale można śmiało przyjąć, że przez pierwsze 2 lata "normalnej" eksploatacji, taki E-Pace straci na wartości 35-40%.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE