ITD wycofało z ruchu drogowego dwa szkolne autobusy. Powodem był fatalny stan techniczny

2019-09-18 16:30 Jan Guss-Gasiński

Inspektorzy ITD każdego dnia i nocy sprawdzają stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach. Poza TIR-ami czy busami, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego pilnują także stanu technicznego autobusów, które codziennie dowożą dzieci do szkoły. W przypadku tych pojazdów nie ma mowy o nawet najmniejszych nieprawidłowościach.

Do kontroli czterech autobusów szkolnych, które dowożą dzieci do szkoły w powiecie opatowskim, doszło 16 września br. Za kontrolę pojazdów zabrał się świętokrzyski oddział ITD. Po szczegółowym sprawdzeniu wszystkich pojazdów funkcjonariusze byli zmuszeni wykluczyć dwa z nich.

Sprawdź: Rekordowa waga busa. Pojazd z karmą dla zwierząt ważył prawie 6 ton za dużo!

W pierwszym przypadku inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu za naruszenie wymagań ochrony środowiska. Poziom zadymienia emitowanych spalin przekraczał dopuszczalne normy, co było również powodem wydania kierowcy zakazu dalszej jazdy.

Zobacz: Z Ukrainy do Holandii z pękniętą tarczą hamulcową. Usterka mogła doprowadzić do tragedii - ZDJĘCIA

Natomiast w drugim przypadku autobus nie powinien być w ogóle dopuszczony do ruchu. Zgodnie z dowodem rejestracyjnym badanie techniczne było przeprowadzone 4 kwietnia br. i ważne do 4 października. Jednak w maju policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, ponieważ uczestniczył on w kolizji drogowej. Od tego czasu autobus nie przeszedł żadnych badań technicznych. W tym przypadku kierowcę ukarano mandatem i otrzymał zakaz dalszej jazdy. Konsekwencje finansowe grożą również osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

Najnowsze