Jak łamać prawo to na całego. Złamał zakaz prowadzenia za kierownicą kradzionego BMW

2020-09-21 17:01 Maciej Lubczyński
Złamał zakaz prowadzenia za kierownicą kradzionego BMW
Autor: Straż Graniczna Jechał kradzionym BMW

33-latek ujęty przez Straż Graniczną się nie pieścił. Nie dość, że złamał dożywotni zakaz prowadzenia, to zrobił to za kierownicą kradzionego BMW. SUV zniknął z Niemiec kilka godzin przed tym, jak polscy strażnicy postanowili zatrzymać go do kontroli.

Mężczyzna zatrzymany za kierownicą kradzionego BMW ma przechlapane. Jadąc X3 aktualnej generacji złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, w związku z czym odpowie za niejedno przestępstwo. 33-latka zatrzymano podczas kontroli drogowej, którą funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry przeprowadzili w sobotni poranek na drodze krajowej nr 32.

Sprawdź: Zawiesił Passata na barierze. To co zrobił potem to szczyt głupoty

Mundurowi z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wytypowali do kontroli SUV-a na niemieckich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze wylegitymowali 33-letniego kierowcę, którym okazał się być mieszkaniec powiatu Żarskiego. Strażnicy ustalili, że mężczyźnie trzy lata temu sąd bezterminowo cofnął uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu mężczyzna ten może liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dalsze ustalenia w sprawie kradzieży BMW X3 o szacunkowej wartości ponad 222 tysięcy złotych prowadzić będzie gubińska Policja. Niemal nowe BMW wróci do właściciela za zachodnią granicą.

Złamał zakaz prowadzenia za kierownicą kradzionego BMW
Autor: Straż Graniczna Złamał zakaz prowadzenia za kierownicą kradzionego BMW
Najnowsze