Zawiesił Passata na barierze. To co zrobił potem to szczyt głupoty

2020-09-20 17:07 Rafał Mądry
Volkswagen Passat zawisł na barierze energochłonnej w Kurowie
Autor: Policja Volkswagen Passat zawisł na barierze energochłonnej w Kurowie

Kierowca kilkunastoletniego Volkswagena Passata, na łuku drogi zjechał na pobocze, po czym wpadł na barierę energochłonną i zawiesił na niej samochód. Mężczyzna wysiadł z pojazdu i poszedł do miejscowego komisariatu policji po pomoc. Nie spodziewał się jednak, że już tam zostanie - trafił do policyjnego aresztu.

Do tego zdarzenia doszło 20 września wczesnym rankiem w Kurowie (woj. lubelskie). Kierowca Volkswagena Passata zjechał z drogi, najechał na barierę energochłonną i po prześlizgnięciu się po niej kilkadziesiąt metrów, zawisł na przeszkodzie na dobre. Gdy kierujący zorientował się co się stało, wysiadł z pojazdu, ocenił sytuację, po czym poszedł do miejscowego komisariatu. Dzielnicowemu wyjaśnił, że zasnął za kierownicą, a wybudziło go dopiero uderzenie o barierę.

Zobacz również: Jechała pod prąd, bo myślała, że tak trzeba! Po powrocie z Wielkiej Brytanii straciła prawo jazdy- WIDEO

Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej, nie odniósł obrażeń. Wykonane na komisariacie badanie alkomatem wyjaśniło, co było przyczyną tego zdarzenia. Okazało się, że 39-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca nie opuścił już komendy i trafił do aresztu. Za jazdę pod wpływem alkoholu zostało mu zatrzymane również prawo jazdy. Kierującemu Passatem teraz grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna. Odpowie także za spowodowanie kolizji. 

Co grozi za jazdę po alkoholu 

Przypominamy, że osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów. Kierujący zawsze musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol zaburza tę sprawność. Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2 lat oraz konsekwencje finansowe.

Volkswagen Passat zawisł na barierze energochłonnej w Kurowie
Autor: Policja Volkswagen Passat zawisł na barierze energochłonnej w Kurowie
Najnowsze