Jeden z Włoch, drugi z Niemiec. Dwa kradzione Citroeny odzyskane w Polsce

2020-10-17 12:51 Rafał Mądry
Citroen C4 Cactus odzyskany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej
Autor: Straż Graniczna Citroen C4 Cactus pochodzący z kradzieży

Złodzieje samochodów nie mają żadnych skrupułów. Szajki specjalizujące się w kradzieżach cudzego mienia, potrafią cicho i zgrabnie zwinąć upatrzony pojazd. Z próbami przemytu takich aut pochodzących z przestępstw często spotykają się funkcjonariusze Straży Granicznej. Za ostatni przykład mogą posłużyć dwa Citroeny skradzione poza granicami Polski.

Dwa poszukiwane Citroeny odnalazły się w Polsce. Jedno z aut odzyskali funkcjonariusze z placówki w Medyce na kierunku wyjazdowym z Polski. Citroen C4 Cactus o szacunkowej wartości 35 tys. zł został utracony na terytorium Włoch. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia osobówki strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG ustalili, że auto jest w zainteresowaniu włoskich służb w związku ze zgłoszoną kradzieżą. Kierowcą była 25-letnia obywatelka Ukrainy.

Zobacz również: Kierowca nawet nie próbował uciekać. Hybrydowym SUV-em i tak nie zdołałby zwiać

Citroena C3 Aircross z 2018 roku o szacunkowej wartości 50 tysięcy złotych, odzyskali z kolei funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Patrol zauważył zaparkowany w Słubicach pojazd, który miał założone podrobione duńskie tablice rejestracyjne. W wyniku dokonanych sprawdzeń wyszło na jaw, że to auto zostało skradzione trzy dni wcześniej na terytorium Niemiec.

Pisaliśmy: Śrubokręt w stacyjce, za kierownicą 20-latek. Nie chodziło o zgubione kluczyki

Dalsze postępowanie w obu sprawach prowadzi Policja. Pojazdy pochodzące z kradzieży często odnajdują się w Polsce. Straży Granicznej w walce ze złodziejami i przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie i dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach. Funkcjonariusze podczas swojej pracy ujawniają nie tylko kradzione poza granicami kraju osobówki, ale także kampery, motocykle, quady, pojazdy dostawcze, ciężarówki i przyczepy.

Citroen C3 Aircross odzyskany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej
Autor: Straż Graniczna Citroen C3 Aircross pochodzący z kradzieży
Najnowsze