Jeep Renegade: najmniejsza terenówka z USA - ZDJĘCIA

2014-03-03 19:43

Już na targach w Genewie swój oficjalny debiut będzie miał najmniejszy model z gamie amerykańskiego Jeepa. Auto pierwotnie miało nosić nazwę Jeepster lub Laredo, jednak finalnie zdecydowano, że nowa terenówka będzie nazywać się Renegade.

Samochód jest rozwinięciem konceptu zaprezentowanego w 2008 roku na targach NAIAS w Detroit. Według licznych zapowiedzi, Renegade będzie czerpał rozwiązania techniczne z modeli Fiata: Pandy 4x4 i nowego 500X. Szczególnie z tym drugim auto ma mieć wiele wspólnego, jednak stylistycznie oba pojazdy będą swoim przeciwieństwem - 500X cechują obłe kształty, za to lekka terenówka Jeepa będzie mocno kanciasta.

Przeczytaj: TEST od SuperAuto24.pl - Jeep Wrangler Unlimited Rubicon 10th Anniversary 2.8 CRD - WIDEO

Auto ma mieć 4250 mm długości i prawdopodobnie będzie oferowane, jak na Jeepa przystało, tylko z napędem na cztery koła. Przewidywane wprowadzenie modelu do sprzedaży na rodzimym rynku to lato tego roku. Samochód zadebiutuje na 84. Salonie Samochodowym w Genewie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE