Jego popularność przerosła oczekiwania! Toyota GR Yaris wraca do polskich salonów sprzedaży

2021-06-24 14:35
Toyota GR Yaris - pierwsze jazdy
Autor: Maciej Lubczyński Toyota GR Yaris - pierwsze jazdy

Popularność Toyoty GR Yaris w Polsce przerosła oczekiwania wszystkich dilerów! Po sportowego hatchbacka klienci ustawiali się w długie kolejki, przez co wszystkie egzemplarze przeznaczone na nasz rynek zostały już dawno temu wyprzedane. Z uwagi na tak wielkie zainteresowanie Toyota zdecydowała o przedłużeniu dostępności GR Yarisa do końca 2022 roku. Auta w nadchodzących miesiącach wrócą do sprzedaży.

Toyota GR Yaris, choć jest modelem o limitowanej liczbie egzemplarzy, kierowcy na całym świecie nie przestają dopytywać się o możliwość jego zakupu, a kolejne partie docierające do poszczególnych dystrybutorów rozchodzą się błyskawicznie. W związku z tym Toyota Motor Corporation podjęła decyzję o przedłużeniu jego dostępności do końca 2022 roku, przy aprobacie twórcy serii GR, prezydenta Akio Toyody.

Sprawdź: Od razu po zakupie ZYSKUJE na wartości. Toyota GR Yaris to dobra inwestycja

Polska jest jednym z rynków, na których GR Yaris odniósł ogromny sukces. Początkowo na nasz rynek Toyota przeznaczyła 305 egzemplarzy. Przedsprzedaż GR Yarisa w Polsce rozpoczęła się 4 maja 2020 roku, a już zanim ruszyła produkcja (24 października 2020 r.) polscy klienci zamówili aż 187 egzemplarzy, czyli ponad 60 proc. pierwszej puli. Wszystko to bez obejrzenia auta na żywo czy nawet jazdy próbnej.

Rozeszły się w moment

Z uwagi na tak spore zainteresowanie, Toyota Motor Poland jeszcze w 2020 roku zamówiła dodatkowo ponad 100 egzemplarzy, a w lutym 2021 roku potwierdziła kolejne ponad 300 aut, na które zebrała zamówienia w ciągu dwóch dni. Łącznie polscy kierowcy kupili lub zarezerwowali wszystkie 752 egzemplarze GR Yarisa, które do tej pory zostały przeznaczone do sprzedaży w naszym kraju.

To ostatnia szansa

Toyota zdecydowała o przedłużeniu dostępności GR Yarisa do końca 2022 roku. W nadchodzących miesiącach na polskim rynku będą dostępne kolejne egzemplarze. To może być ostatnia szansa, żeby zostać jego właścicielem. Już dzisiaj w salonach można składać zamówienia na ten model. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE