Wypadek Toyoty pod Ferrari La Squadra

i

Autor: Facebook/112Katowice Służby Ratunkowe Wypadek Toyoty pod Ferrari La Squadra

Katowice. Toyota dachowała pod salonem Ferrari. Jak to się stało?!

2022-02-04 15:14

Z mocnymi samochodami trzeba obchodzić się łagodnie - chwila nieuwagi i możemy wylądować... na dachu! Boleśnie przekonał się o tym kierowca sportowej Toyoty, który zrobił fikołka pod salonem Ferrari. Niewiele brakowało by japońskie coupe wleciało do restauracji La Squadra. Jak do tego doszło?

O tym wypadku słyszał już cały internet! Sportowa Toyota Supra w czwartek (3 lutego) przed godz. 16.00 dachowała pod salonem Ferrari w Katowicach. Według wstępnych ustaleń mundurowych przyczyną zdarzenia miała być nadmierna prędkość i słabe umiejętności kierującego. Internauci szybko dorzucili swoje parę groszy, sugerując sprawcy zamieszania, że nie powinien siadać za kierownicą tak mocnych samochodów. Jak się jednak okazuje, w sprawie pojawił się nowy wątek. Świadkowie twierdzą, że na prawym pasie znajdowała się spora plama oleju, która utrudniła kierowcy opanowanie auta

Wszyscy cali

Na szczęście w wyniku dachowania nikt nie ucierpiał. Kierowca miał też sporo szczęścia, że jego samochód nie przebił się przez szklaną witrynę salonu. Niewiele brakowało, a uszkodziłby nie tylko Toyotę, ale również warte kilka milionów złotych Ferrari. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. 

Toyota GR Supra

Zapanowanie nad sportowym coupe z Japonii to niełatwe zadanie. Jego 6-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 3-litrów generuje moc 340 KM i 500 Nm. Cały moment obrotowy trafia za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej na tylną oś. Taki zestaw przy niskiej masie pojazdu pozwala na osiągnięcie pierwszej "setki" już 4,3 sekundy. Ceny tego modelu startują w polskich salonach od 324 900 zł.