Kia Stinger – taki radiowóz wyjedzie na ulice! Policjanci przesiądą się do prawdziwej torpedy! ZDJĘCIA

2018-11-22 9:28

Nie od dziś wiadomo, że polska policja polega na koreańskich autach marki Kia. Od kilku lat szeregi policyjnej floty zasila Kia Ceed. Teraz jednak funkcjonariusze przesiądą się do naprawdę mocnych aut, również z koreańskiego podwórka.

Policjanci z drogówki przesiądą się do Kii Stinger GT. Kia wygrała przetarg na zasilenie polskiej policji najnowszymi Stingerami. Wiadomo już, że nieoznakowane auta trafią do komendy w Bielsku-Białej. Zgodnie z prawem, inne firmy mają jeszcze kilka dni na ewentualne odwołanie się od tej decyzji. Jeśli to nie nastąpi, Kia Motors Polska w najbliższych dniach poda szczegóły nawiązanej współpracy.

Podczas gdy zarówno policja jak i Kia milczą na temat nowych radiowozów, na targach Fleet Market 2018 pojawił się egzemplarz Stingera, który wzbudził niemałe zainteresowanie. Sportowy sedan w policyjnych barwach dumnie stał w świetle reflektorów na koreańskim stoisku. Pełna policyjna okleina, kogut na dachu, a w środku specjalistyczna aparatura świadczą o jednym – to nie przykrywka, i takie radiowozy też niedługo zobaczymy.

ZOBACZ TEŻ - Relacja z targów Fleet Market - duża GALERIA

Koreański pocisk

Kia Stinger GT jest napędzana 3.3-litrowym benzynowym silnikiem w układzie V6. Jednostka generuje moc 366 KM i aż 510 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany na cztery koła za pośrednictwem ośmiostopniowej przekładni automatycznej. Auto przyspiesza do 100 km/h w 4,9 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi aż 270 km/h. Tym samym policyjne Stingery będą szybsze od obecnych w drogówce BMW 330i xDrive, które mają elektroniczną blokadę do 250 km/h.

Kia Stinger GT, oznakowany radiowóz
Autor: Zuzanna Krzyczkowska Kia Stinger GT, oznakowany radiowóz Link: Przejdż do galerii

Prezentowany na zdjęciach egzemplarz Kii Stinger, który w policyjnych barwach wystąpił na targach Fleet Market 2018, trafi do warszawskiej policji. Nie będzie jednak pełnoprawnym radiowozem – na razie ma pełnić funkcje reprezentacyjne. Stąd też numer rejestracyjny zaczynający się na WN, a nie HPZ jak to bywa w przypadku stołecznych radiowozów. Skoro policja w Bielsku-Białej zainteresowała się tymi sportowymi modelami jest spora szansa, że policyjne Stingery niedługo wyjadą także na ulice innych polskich miast.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE