Kierowca autokaru gnał po autostradzie! Wolał zbierać mandaty, niż jechać przepisowo - ZDJĘCIA

2021-06-16 9:55
Wolał zbierać mandaty, niż jechać przepisowo
Autor: GITD Wolał zbierać mandaty, niż jechać przepisowo

Ukraiński kierowca autokaru, który wykonywał trasę ze Szczecina na Ukrainę, został zatrzymany przez wielkopolskich funkcjonariuszy ITD. Powodem kontroli była nadmierna prędkość, z jaką mężczyzna poruszał się po autostradzie A2. W trakcie rozmowy przyznał się mundurowym, że woli płacić tanie mandaty, niż jeździć zgodnie z przepisami.

Kontrola miała miejsce nieopodal punktu kontrolnego zlokalizowanego w Żdżarach, gdzie patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, zauważył jadący w tym samym kierunku autokar. Kierowca pojazdu wyraźnie przekraczał dozwoloną prędkość, co skłoniło mundurowych do podjęcia czynności. Analiza danych zawartych na wykresówce potwierdziła, że ukraiński szofer, jadąc ze Szczecina na Ukrainę, jechał o 20 km/h za szybko. Prowadził z prędkością 100 km/h, pomimo że autobus nie był technicznie do tego przystosowany.

Sprawdź: Kierowca Kingi Dudy złamał masę przepisów! Dostałby wiele punktów karnych i słony mandat

Wolał zbierać mandaty, niż jechać przepisowo
Autor: GITD Wolał zbierać mandaty, niż jechać przepisowo

Woli płacić, niż zwolnić

Szofer został ukarany mandatem w wysokości 100 zł i zobligowany do wykonywania transportu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Kierowca poinformował konińskich inspektorów, że nie zwracał uwagi na prędkość autobusu i dodał, że taniej jest zapłacić mandat niż dostosować pojazd do dodatkowych warunków technicznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze