Kierowca był pijany, a samochód nie miał opony. Reakcja świadka była KLUCZOWA! ZDJĘCIA

Kierowca był pijany, a samochód nie miał opony
Autor: Policja Kierowca był pijany, a samochód nie miał opony

Odpowiedzialną postawą wykazał się mężczyzna, który widząc jadący całą szerokością jezdni pojazd, bez przedniej prawej opony, zareagował na zagrożenie. Kiedy mężczyzna zorientował się, że kobieta za kierownicą jest pijana, wyciągnął ze stacyjki kluczyki i poinformował o zdarzeniu służby. Zatrzymana 23-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 13 kwietnia po godz. 5.00, kiedy zawierciańscy policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwej kierującej. Zgłaszający przejeżdżając przez Porębę, zauważył jadący całą szerokością jezdni pojazd. Mężczyzna widział też, że samochód nie ma prawej przedniej opony i jedzie na samej feldze. Nie zbagatelizował sprawy i zareagował na sytuację, która mogła być groźna nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Sprawdź: Podejrzliwość się opłaciła! Skradziony kamper odzyskany po szczegółowej kontroli

Kierowca był pijany, a samochód nie miał opony
Autor: Policja Kierowca był pijany, a samochód nie miał opony

Chcąc ustalić co się stało i czy jest potrzebna pomoc, mężczyzna podjechał z lewej strony toczącego się auta. Za kierownicą siedziała młoda kobieta. Szyba okna była opuszczona. Mężczyzna chciał nawiązać z nią kontakt, jednak nie odpowiadała na jego pytania. Chwilę później na ulicy Niweckiej samochód zjechał z jezdni i uderzył w betonowe zapory pobliskiego mostu.

Zobacz: Odcinkowy pomiar prędkości na warszawskim odcinku S8 jeszcze W TYM roku! Znamy szczegóły

Od kobiety wyraźnie wyczuwalny był alkohol, dlatego mężczyzna natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu i dzwoniąc na numer alarmowy 112, powiadomił o zdarzeniu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości 23-latki wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkanka Poręby została przetransportowana do szpitala. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo.

Kierowca był pijany, a samochód nie miał opony
Autor: Policja Kierowca był pijany, a samochód nie miał opony
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze