Podejrzliwość się opłaciła! Skradziony kamper odzyskany po szczegółowej kontroli

Kradziony kamper Rimor odzyskany
Autor: Straż Graniczna Kradziony kamper Rimor odzyskany

Niepozorny kamper na niemieckich numerach rejestracyjnych został zatrzymany do kontroli sanitarnej w okolicy Krajnika Dolnego. Funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali dokumenty pojazdu i choć 21-latek miał je przy sobie, mundurowi nabrali podejrzeń, dzięki którym kamper wróci do prawowitej właścicielki.

Czujność funkcjonariuszy Straży Granicznej się opłaciła. Dzięki drobiazgowej kontroli, kamper skradziony w Niemczech został odzyskany jeszcze zanim właścicielka zdążyła zorientować się, że pojazd zniknął sprzed domu. 21-letni Polak, który kierował kradzionym samochodem zmierzał w stronę Szczecina.

Sprawdź: Odcinkowy pomiar prędkości na warszawskim odcinku S8 jeszcze W TYM roku! Znamy szczegóły

Kamper został zatrzymany do kontroli w środku nocy. Mimo że kierujący nim mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego miał dokumenty pojazdu, funkcjonariusze w trakcie rozmowy z nim nabrali podejrzeń, że samochód może być kradziony. Kamper włoskiej marki Rimor zbudowany na bazie Renault Master nie figurowało w bazach danych jako pojazd kradziony, ale kilka telefonów później wszystko stało się jasne.

Po zawiadomieniu ze strony strażników, niemiecka policja skontaktowała się z właścicielką auta. Dopiero wówczas wyszło na jaw, że kamper kilka godzin wcześniej został skradziony w Berlinie. 21-latek został zatrzymany pod zarzutem paserstwa. Wartość skradzionego pojazdu z 2012 roku została oszacowana na 160 000 zł.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze