Kierowcy podpadli mundurowym. 13 dowodów rejestracyjnych zatrzymanych za wykroczenia

2020-09-24 19:03 Maciej Lubczyński

Małopolscy inspektorzy ITD prowadzili wzmożone kontrole w Krakowie. Przez 4 dni, pod kątem spełniania wymogów ochrony środowiska, sprawdzono 185 pojazdów. Efekty kontroli to zatrzymanie trzynastu dowodów rejestracyjnych.

Dymomierze i latarki w dłoń - małopolscy inspektorzy transportu drogowego chwycili narzędzia pracy i ruszyli w teren. Wszystko z uwagi na tegoroczne obchody kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Od 16 do 22 września udało się skontrolować 185 autobusów i ciężarówek na drogach Krakowa.

SprawdźPassatem skosił motocyklistę! Okropny wypadek przez zignorowanie czerwonego światła - WIDEO

Wyniki kontroli? Mogło być lepiej, choć na 185 pojazdów, zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych. W 5 pojazdach stwierdzono usterki, które naruszają przepisy związane z ochroną środowiska, czyli wycieki płynów eksploatacyjnych i nadmierne zadymienie spalin. Dymomierz pracował na pełnych obrotach - przebadano nim 111 pojazdów.

Kontrole nie tylko od święta

Pozostałe ciężarówki i autobusy miały inne problemy, np. zły stan opon czy braki w oświetleniu. Inspektorzy nie mieli innego wyjścia, jak ukarać kierowców mandatem. Działania tego typu prowadzone są nie tylko przy okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Na co dzień, mundurowych wspiera m.in. mobilna stacja diagnostyczna, która budzi postrach wśród kierowców. 

Najnowsze