Passatem skosił motocyklistę! Okropny wypadek przez zignorowanie czerwonego światła - WIDEO

2020-09-24 11:13 Rafał Mądry
Passatem skosił motocyklistę! Okropny wypadek przez zignorowanie czerwonego światła
Autor: Polskie Drogi / YouTube Wypadek rogowy z udziałem motocyklisty

Skrzyżowania to miejsca, w których najczęściej dochodzi do kolizji i wypadków. Powodem takich zdarzeń w wielu przypadkach jest ignorowanie sygnalizacji świetlnej. Przejazd na „czerwonym” potrafi prowadzić do fatalnych w skutkach zdarzeń. Taką sytuację dobrze obrazuje nagranie, które 21 września trafiło do sieci. Kierujący Volkswagenem Passatem zignorował światło czerwone i wjechał prosto w prawidłowo przemieszczającego się motocyklistę.

Sygnalizacja świetlna powstała po to, aby zwiększyć płynność ruchu, a poruszanie się drogami było uporządkowane i bezpieczniejsze. W większości przypadków to się sprawdza i każdy kierowca jest świadomy, kiedy może, a kiedy nie powinien przejeżdżać przez skrzyżowanie. Niestety, pomimo inteligentnego systemu świetlnego, zielone światło nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa. Potwierdzają to wypadki na skrzyżowaniach, których przyczyną jest gapiostwo kierowców lub perfidne niestosowanie się do świateł sygnalizatorów.

Dowiedz się: Widziałeś i nagrałeś? PRZEŚLIJ WIDEO na policję! Jak i gdzie wysłać nagranie z wideorejestratora - PORADA

Sytuacja prezentowana na zamieszczonym nagraniu pokazuje, jak niewiele trzeba, aby doszło do wypadku. Motocyklista oczekujący na możliwość przejazdu przed sygnalizatorem, ruszył zgodnie z zapalnym zielonym światłem. Dosłownie po chwili na skrzyżowanie mimo zakazu wjechał kierowca prowadzący Volkswagena Passata i z impetem uderzył w jednoślad. Jak dowiadujemy się z komentarzy na kanale Polskie Drogi w serwisie YouTube (tam wideo zostało opublikowane), motocyklista przeżył ten wypadek. Po zdarzeniu był przytomny i z obrażeniami trafił do szpitala. 

Tego typu nagrania należy traktować jako przestrogę. Kierowcy łamiąc ograniczenia prędkości i niestosując się do sygnalizacji świetlnych, ryzykują za kierownicą, stwarzając zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu.

Najnowsze