Klasa premium kusi. Cudze Audi A5 Sportback spodobało się komuś za bardzo

2020-01-29 22:42

Audi A5 Sportback cechujące się elegancką i sportową sylwetką zarazem, zdecydowanie należy do aut budzących pożądanie. Ktoś, kto ewidentnie nie mógł sobie pozwolić na taki samochód klasy premium, wybrał prostszą drogę posiadania i przywłaszczył cudze mienie. Obiekt westchnień został skradziony w Austrii i odnalazł się w Polsce.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu na podstawie informacji operacyjnych ustalili, że na jednej z ulic miasta stoi pojazd pochodzący z kradzieży, do której doszło na terenie innego kraju. Policjanci zlokalizowali samochód i potwierdzili, że został on przywłaszczony na terenie Austrii. Odzyskane mienie o szacowanej przez mundurowych wartości 150 tys. zł zostało zabezpieczone. 

Zobacz też: Limuzyna warta fortunę odnaleziona w Warszawie. Bentley Mulsanne „rozpłynął się” w Niemczech - WIDEO

Obecnie policjanci wyjaśniają sprawę, w tym przede wszystkim ustalają, w jakich okolicznościach pojazd pochodzący z przestępstwa znalazł się na terenie powiatu bolesławieckiego (woj. dolnośląskie). Zaraz po przeprowadzeniu niezbędnych czynności auto zostanie przekazane właścicielowi.

Policjanci przypominają, że za kradzież samochodu z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku paserstwa, kara ta może wynieść do lat 5. Jeżeli w grę wchodzi nabycie, bądź ukrywanie mienia o znacznej wartości, które pochodzi z przestępstwa, kara pozbawienia wolności za paserstwo może wzrosnąć również do lat 10.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE