Kolejne samochody z cofniętymi licznikami. Zmienione wskazania licznika są już wykrywane codziennie

2020-01-21 13:03 Maciej Lubczyński
Cofnięty licznik w aucie
Autor: policja.gov.pl

Policjanci z Kędzierzyna-Koźle zatrzymali od początku roku już siedem samochodów z podejrzeniem cofnięcia licznika. Skoda, którą niedawno kontrolowali miała stan licznika mniejszy o 130 tys. kilometrów niż podczas ostatniego badania technicznego.

Od początku roku, policjanci mają obowiązek sprawdzić stan licznika podczas kontroli drogowej. Mundurowi z Kędzierzyna-Koźle podzielili się ostatnio swoimi statystykami, z których wynika, że tylko w ich powiecie wykryto od 1 stycznia już 7 takich naruszeń.

Sprawdź także: Lamborghini spłonęło w tunelu w stolicy. Było warte fortunę - WIDEO

Ostatnim pojazdem, w którym nie zgadzał się przebieg była Skoda zatrzymana 18 stycznia. Miała ona na drogomierzu przebieg niższy o 130 tys. kilometrów niż podczas ostatniego badania technicznego. 

Sprawdź: W Mercedesie cofnęli licznik o milion kilometrów! Szokujący rekord Polski

Teraz wyjaśnieniem ujawnionych nieprawidłowości zajmują się funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Ich zadaniem będzie teraz ustalenie, jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny. W świetle nowego prawa jest to bowiem przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Najnowsze