Kombajn zleciał z naczepy! Tak się kończy kiepskie zabezpieczanie ciężkich ładunków - WIDEO

2020-07-15 14:41

Mówi się, że: „jak dbasz, tak masz”. Przewoźnik odpowiedzialny za transport kombajnu zbożowego nie zadbał o właściwie zabezpieczenie ładunku i przysporzył sobie tym niepotrzebnych kłopotów. Maszyna rolnicza transportowana na naczepie niskopodłogowej zsunęła się na jezdnię, blokując drogę krajową numer 2. Wszystko przez niezastosowanie tak zwanego mocowania przesuwnego.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę 15 lipca po godzinie 6 rano na odcinku krajowej „dwójki” tuż koło przejścia granicznego w Świecku. Zestaw przewożący kombajn zbożowy z Niemiec na Ukrainę zablokował jezdnię w kierunku Poznania. Wszystko przez zaniedbania przewoźnika. Na czas podnoszenia 15-tonowej maszyny rolniczej droga była całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Przeczytaj również: Nocna akcja ważenia ujawniła, które pojazdy w ogóle nie powinny wyjeżdżać na drogę

Z ustaleń inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego oraz policjantów wynika, że przewożony sprzęt został źle zabezpieczony na naczepie. Kierowca zabezpieczył kombajn tylko łańcuchami i pasami. Nie zastosował zabezpieczenia tzw. mocowania przesuwnego. Doprowadziło to do przechylenia i zsunięcia się ładunku. W wyniku tego zdarzenia uszkodzony został fragment nawierzchni drogowej.  

Funkcjonariusze ITD zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy z powodu powstałych uszkodzeń jej konstrukcji. Zestaw należący do ukraińskiej firmy transportowej skierowano na wyznaczony parking strzeżony. Kierowcę ciężarówki ukarano dwoma mandatami na kwotę 800 zł. Ukraińskiemu przedsiębiorcy grozi kara finansowa w wysokość 2 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE