Koncepcyjne wnętrze Volvo zachwyca designem i funkcjonalnością

2016-04-26 13:40

Volvo zaprezentowało koncepcyjne wnętrze Volvo S90 Excellence. Jest to najbardziej luksusowa odmiana nowej limuzyny tej marki. Wnętrze można zaaranżować na trzy sposoby, w zależności od potrzeb.

Kila miesięcy temu Volvo po raz pierwszy zaprezentowało światu koncepcję Excellence Longue Console na bazie modelu XC90. Teraz przyszedł czas na przeniesienie tej idei do najnowszej limuzyny – S90.

Spotkaliśmy się z tak pozytywnym przyjęciem modelu XC90 Longue Console, że postanowiliśmy kontynuować tę koncepcję w modelu S90 Excellence. Chcieliśmy stworzyć piękną rzeźbę wnętrza, prawdziwe dzieło sztuki użytkowej. Wiele modeli koncepcyjnych lub ich elementów wykorzystujemy później w modelach produkcyjnych – powiedział Robin Page, odpowiedzialny za design wnętrz w Volvo Cars.

Zobacz też: Volvo prezentuje wnętrze przyszłości

W modelu S90 Excellence zamiast tylnej kanapy znajdziemy dwa oddzielne fotele takie same jak te z przodu auta. Mają one funkcję masażu, są regulowane w kilku płaszczyznach, podgrzewane i wentylowane. Rozdzielono je tunelem, w którym znalazł się uchwyt na napoje, który może je podgrzewać lub schładzać. Z tunelu środkowego można wysunąć składany stolik. Po prawej stronie zamontowano ekran dotykowy służący do sterowania multimediami auta, ale także ustawieniami klimatyzacji. Samochód został wyposażony także w rozbudowany system audio. W podłokietniku wygospodarowano miejsce na ręcznie szlifowane, kieliszki zaprojektowane przez firmę Orrefors specjalnie dla Volvo.

Projektanci usunęli przednie siedzenie pasażera, zastępując je schowkiem, który może służyć jako podpórka na nogi. Ten zabieg pozwolił uzyskać w kabinie sporo przestrzeni i światła.

Zobacz również: Polski debiut Volvo S90 i Volvo V90 - WIDEO

Wnętrze koncepcyjnego Volvo S90 Excellence można zaaranżować na trzy sposoby. Pierwsza z nich to konfiguracja sprzyjająca pracy mobilnej. Na składanym stoliku można rozłożyć dokumenty, duży, wysuwany ekran może służyć do przeglądania maili lub do wideo-konferencji. Drugi opcja to konfiguracja służąca rozrywce. Na ekranie można oglądać filmy. Trzecia opcja służy pełnemu relaksowi. Po złożeniu ekranu można wyciągnąć nogi i odpoczywać przy szklaneczce ulubionego, schłodzonego napoju.

Volvo podąża własną drogą. My zawsze projektujemy samochody po swojemu. To piękne wnętrze doskonale oddaje to, w czym jesteśmy najlepsi. Skandynawska szkoła designu sprawia, że życie jest wygodniejsze i przyjemniejsze. I w tym Volvo jest nie do pobicia – powiedział Thomas Ingenlath odpowiedzialny za design w Volvo Car Group.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE