Podwozie aż trzeszczało! Pięciokrotnie przekroczono ładowność busa!

2021-01-14 14:02 Rafał Mądry
Pięciokrotnie przekroczona ładowność busa z mrożonkami
Autor: GITD Pięciokrotnie przekroczona ładowność busa z mrożonkami

Aż 4,2 tony mrożonek znajdowało się na pace auta dostawczego, przystosowanego do przewozu maksymalnie 800 kilogramów! Bus z towarem ważył 6,9 tony przy dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony. Na tak przeładowany pojazd trafili funkcjonariusze lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Kierowcy samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony regularnie jeżdżą przeładowanymi pojazdami. Jeśli dodamy do tego kiepski stan techniczny, mamy przepis na niebezpieczną sytuację na drodze. Takie auto zagrażające bezpieczeństwu wychwycili lubelscy funkcjonariusze ITD, którzy w poniedziałek 11 stycznia patrolowali drogę wojewódzką numer 835 w Hucie Turobińskiej w pobliżu miasta Biłgoraj. 

Przeczytaj również: Mieli innych kierowców gdzieś, dostali za TO mandat. Inspekcja nie miała litości

Już rzut oka na podwozie z uginającymi się od ciężaru oponami zdradzał, że samochód o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton jest przeładowany. Po zważeniu wyszło na jaw, jak bardzo pojazd został zapakowany towarem. IVECO ważyło aż 6,9 tony przy maksymalnej ładowności 800 kilogramów! Pojazd przewoził aż 4,2 tony mrożonek.

Za stwierdzoną nieprawidłowość inspektorzy ukarali kierowcę 500-złotowym mandatem. Mężczyzna otrzymał zakaz dalszej jazdy i mógł odjechać z miejsca kontroli dopiero po przeładowaniu nadmiaru towaru na inny samochód.

Pięciokrotnie przekroczona ładowność busa z mrożonkami
Autor: GITD Pięciokrotnie przekroczona ładowność busa z mrożonkami
Najnowsze