Kradziona ciężarówka zmierzała na Białoruś. Próbę przemytu wykryto w Kukurykach

2020-10-27 10:02 Rafał Mądry
Próba wywiezienia z Polski ciężarowego Renault nie udała się
Autor: Straż Graniczna

Złodzieje specjalizujący się w kradzieżach pojazdów potrafią „zwinąć” wszystko - od jednośladów, przez samochody osobowe, aż po ciężarówki. Za przykład może posłużyć ciągnik siodłowy marki Renault, który został zatrzymany 24 października br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach.

Ta próba przemytu miała miejsce na granicy z Białorusią. Samochodem ciężarowym próbował wyjechać z terytorium Polski 33-letni Polak. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola ustalili, iż ciągnik siodłowy marki Renault wyprodukowany w 2018 roku, którego szacunkową wartość określono na 170 tys. zł, jest poszukiwany w Polsce. Kierowca pojazdu został zatrzymany i przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. Ciężarówka trafiła na parking strzeżony.

>>> Tu przeczytasz więcej o innych kradzieżach <<<

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, motocykle, rowery) oraz podzespoły pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 10 mln zł.

Najnowsze