Kradziony Lexus przepadł. Znalazł się tylko jego silnik

2021-08-28 9:19
Funkcjonariusze SG odnaleźli silnik pochodzący z kradzionego auta
Autor: Straż Graniczna Funkcjonariusze SG odnaleźli silnik pochodzący z kradzionego auta

Lexusy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem złodziei. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej, podczas patrolowania przygranicznych miejscowości, odnaleźli silnik pochodzący z japońskiego auta. Niespełna tydzień wcześniej, w okolicy zabezpieczono kradzionego Lexusa RX.

Przygraniczny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej zaowocował niecodziennym znaleziskiem. Na jednym z parkingów w miejscowości Młyny, mundurowi z placówki w Korczowej odnaleźli silnik pochodzący z auta osobowego. Na podstawie znaków identyfikacyjnych ustalili, że jednostka napędowa pochodzi z Lexusa skradzionego kilkanaście dni wcześniej na terytorium Szwecji.

Niespełna tydzień wcześniej, w okolicy zabezpieczono podchodzącego z kradzieży Lexusa RX i wiele wskazuje na to, że również znaleziona jednostka pochodzi z takiego samego auta. To widlasty, sześciocylindrowy motor, który jest wart około 30 000 zł!

Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić policja. Mundurowi mają pełne ręce roboty - od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali skradzione auta oraz części pochodzące z utraconych samochodów o łącznej, szacunkowej wartości prawie 3 mln złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE