Łada XRAY 2 - taki będzie pierwszy crossover rosyjskiej marki - WIDEO

2014-08-29 13:24

Łada XRAY 2 to kolejny ciekawy model, który przygotował koncern AvtoVAZ na Salon Samochodowy w Moskwie. Prototyp zapowiada wygląd produkcyjnej wersji crossovera, który pojawi się w salonach w 2016 roku.

Pierwszym sygnałem zwiastującym wejście Łady do segmentu miejskich crossoverów, był pokazany w 2012 prototyp XRAY. Na tegorocznej wystawie moskiewskiej Rosjanie zaprezentowali jego mocno zmodyfikowaną odmianę XRAY 2, która jest już bardzo podobna do końcowej wersji produkcyjnej.

Przeczytaj też: Łada Vesta: przełomowy miejski sedan prosto z Rosji - WIDEO

XRAY 2 jest typowym reprezentantem crossoverów segmentu B. Auto powstało na tej samej platformie co między innymi Dacia Logan. To efekt ścisłej współpracy rosyjskiego  AvtoVAZ z aliansem Renault-Nissan. Producent nie podał na razie bardziej szczegółowych danych dotyczących nowego modelu. Auto ma trafić do sprzedaży w 2016 roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE