Lexus LC po liftingu otrzymał nowy niesamowity lakier - GALERIA

2020-07-31 16:00 Rafał Mądry

Lexus doskonale wie, jak przykuwać uwagę. Już sam design nadwozia futurystycznie prezentującego się Lexusa LC sprawia, że tego modelu zwyczajnie nie da się nie zauważyć. Pojazd ten fenomenalnie prezentujący się w każdym dostępnym kolorze, teraz zyskuje nowy, nieznany do tej pory lakier Blazing Carnelian, przygotowany specjalnie do tego auta.

Opracowanie tego lakieru trwało około dwóch lat. Blazing Carnelian to żywiołowy kolor, który podkreśla świetne osiągi najnowszej wersji flagowego coupe Lexusa (o liftingu Lexusa LC pisaliśmy tutaj - SPRAWDŹ). Silne nasycenie koloru i wysoki połysk stwarzają efekt, który trudno porównać do jakiegokolwiek innego lakieru samochodowego. Jego głębia i jakość to pochodne techniki wielowarstwowego nakładania, a każda z warstw wpływa na końcowy efekt. Wykończenie Blazing Carnelian składa się m.in. z aż dwóch różnych warstw bazowych o wysokim nasyceniu koloru i dodatkowej warstwy bazowej z miką.

Testowaliśmy: Wyjątkowe GT. Oto 5 rzeczy, którymi Lexus LC 500 zawstydza rywali - TEST, OPINIA

Projektując nowy kolor nadwozia, Lexus nie chodzi na skróty. Główny projektant wybiera właściwy odcień dopiero po przetestowaniu setek różnych próbek. Blazing Carnelian dołącza do palety 30 różnych kolorów nadwozia, które pojawiają się w gamie modelowej Lexusa. Kolekcja ta zawiera m.in. efektowny Flare Yellow, opracowany dla LC 500h oraz zaawansowane lakiery metalizowane, takie jak Sonic Silver i Sonic Titanium.

Najnowsze