Limitowane Porsche Gemballa Mirage GT za 3 mln rozbite na Manhattanie! Kierowca był pod wpływem narkotyków - ZDJĘCIA, WIDEO

2020-04-08 15:53 Jan Guss-Gasiński
Limitowane Porsche Gemballa Mirage GT za 3 mln złotych rozbite na nowojorskim Manhattanie! Kierowca był pod wpływem narkotyków
Autor: Facebook/Bob Knott Limitowane Porsche Gemballa Mirage GT za 3 mln złotych rozbite na nowojorskim Manhattanie! Kierowca był pod wpływem narkotyków

Do przerażającego zdarzenia drogowego doszło 7 kwietnia ok. godz. 7.30 na nowojorskim Manhattanie, kiedy kierowca limitowanego do zaledwie 25 sztuk Porsche Gemballa Mirage GT stracił panowanie nad maszyną i roztrzaskał auto o zaparkowanego na poboczu vana. Z niewiadomych przyczyn mężczyzna kontynuował jazdę, by chwilę później zatrzymać się na dobre. Autem kierował 33-letni właściciel, który — jak się okazało — był pod wpływem narkotyków. Całe zajście nagrały kamery.

Ten wypadek zostanie w pamięci internautów na bardzo długo. Wszystko dlatego, że rozbite 7 kwietnia na nowojorskim Manhattanie auto to limitowane do zaledwie 25 sztuk Porsche Gemballa Mirage GT, którego cena w dniu wypadku wynosiła blisko 700 tys. euro (ponad 3,1 mln złotych).

Sprawdź: Po wyjechaniu z salonu roztrzaskał BMW M5 na słupie. Auto miało tylko 11 km przebiegu - WIDEO

Jak do tego doszło? Jak widzimy na nagraniu, kierowca Porsche w pewnej chwili stracił panowanie nad maszyną, po czym z impetem uderzył w zaparkowanego na poboczu vana. Większość kierowców w takiej sytuacji wysiadłoby z auta i zaczęło panikować, jednak w tym przypadku było inaczej. Mężczyzna nie zważając na konsekwencje i stan auta kontynuował przejażdżkę.

Po przejechaniu kilkuset metrów auto się zatrzymało, a kierowca wyglądał na nieobecnego. Kiedy do auta podeszło kilku funkcjonariuszy, mężczyzna dobrowolnie opuścił pojazd. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że 33-letni kierowca i zarazem właściciel auta to niejaki Benjamin Chen, znany w mediach społecznościowych jako Ben Chen. Badania przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazały, że w chwili zatrzymania Ben znajdował się pod wpływem narkotyków.

Zobacz: Zrujnował jednorodzinny dom! Dosłownie wjechał autem do budynku!

Jak podaje portal Carscoops, mężczyzna został aresztwany. Zatrzymany odpowie za kierowanie pod wpływem substancji psychoaktywnych, stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu lądowym, doprowadzenie do kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Porsche Gemballa Mirage GT

Porsche Gemballa Mirage GT to w rzeczywistości mocno zmodyfikowane Porsche Carrera GT. Produkcja tego modelu była limitowana do zaledwie 25 sztuk. Za napęd tej maszyny odpowiada wolnossąca jednostka benzynowa V10 o pojemności 5,7-litra. Legendarny już silnik generuje 670 KM i 630 Nm momentu obrotowego, co w połączeniu z napędem na tylną oś pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 335 km/h.

Tak auto wyglądało przed wypadkiem:

Najnowsze