Mercedes i Renault rozbite. Wszystko przez nieudzielenie pierwszeństwa

2019-10-22 9:07 Rafał Mądry
Groźny wypadek przez nieudzielenie pierwszeństwa
Autor: Policja Groźny wypadek przez nieudzielenie pierwszeństwa

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Tak też było na jednym z zamojskich skrzyżowań. 26-letnia kierująca Mercedesem Klasy A trafiła do szpitala, po tym jak na skrzyżowaniu w jej pojazd uderzył 23-letni kierujący Renault Twingo.

Do tego wypadku doszło 20 października około godziny 20:30 na jednym z zamojskich skrzyżowań (woj. lubelskie). Jak wstępnie ustalili mundurowi 23-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn kierując samochodem marki Renault poruszał się ul. Wojska Polskiego w kierunku ul. Piłsudskiego i będąc na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 26-letniej kierującej Mercedesem, która jechała od ul. Wiejskiej w kierunku ul. Wojska Polskiego.

Przeczytaj też: Jedna na Mazowszu, druga na Podlasiu. Policjanci zlikwidowali dwie dziuple samochodowe

Zamościanka z niebieskiego Mercedesa została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe w pojazdach uszkodzenia mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne obu samochodów. Zabezpieczony procesowo został także pojazd, którym poruszał się 23-latek. Policjanci z Zamościa prowadzą postępowanie, które wyjaśni szczegółowy przebieg i przyczynę wypadku.

Groźny wypadek przez nieudzielenie pierwszeństwa
Autor: Policja Groźny wypadek przez nieudzielenie pierwszeństwa