Miał zawieźć dzieci na letni wypoczynek. Przed wyjazdem autokaru straszna prawda wyszła na jaw

2021-07-24 16:26
Miał zawieść dzieci na letni wypoczynek
Autor: Policja Miał zawieść dzieci na letni wypoczynek

Policjanci kontynuują działania dotyczące autobusów wycieczkowych. W miejscowości Gnojnik brzeska drogówka sprawdzała autokar, który nie był wcześniej zgłoszony do kontroli. Kiedy na prośbę rodzica mundurowi zbadali trzeźwość kierowcy, na jaw wyszła straszna prawda.

W środę 21 lipca w miejscowości Gnojnik (woj. małopolskie), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku prowadzili kontrolę autokaru, który miał zawieść dzieci na letni wypoczynek. Do stanu technicznego i uprawnień kierowcy funkcjonariusze nie mieli zastrzeżeń. Wtedy na parking wjechał drugi autokar - również przeznaczony do przewozu dzieci. Wówczas jeden z rodziców poprosił mundurowych, by sprawdzili trzeźwość drugiego kierowcy.

Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej kontroli policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i sporządzono dokumentację do przekazania sprawy o wykroczenie do sądu. W drogę na zasłużony wypoczynek, dzieci ruszyły z innym, tym razem już trzeźwym kierowcą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE