Miejsc parkingowych ubywa. Toyota Aygo to recepta na proste parkowanie w mieście

2021-03-31 6:13 Materiał partnerski
Toyota Aygo
Autor: Toyota Toyota Aygo - maluch segmentu A

Centra miast stają się niedostępne dla samochodów, a parkowanie w zatłoczonych ulicach może przyprawić o ból głowy. Miejsc parkingowych ubywa, a mimo pandemii ruch nie zmalał na tyle, by uczynić parkowanie prostym. Są jednak na rynku auta, z którymi znaleźć miejsce postojowe jest wyjątkowo łatwo. Toyota Aygo to najlepszy przykład.

Remonty, przebudowy, rewitalizacje. Dzięki nim ulice i skwery zyskują nowe życie i choć z reguły czynią miasto ładniejszym, warto pamiętać, że nie ma róży bez kolców. W tym przypadku, na „kolec” muszą uważać kierowcy, dla których miejsc do parkowania systematycznie ubywa.

Niemal 1/3 ruchu to auta szukające miejsca do postoju

Przestrzeni robi się coraz mniej nie tylko w centrach, choć to właśnie tam z parkowaniem jest najgorzej. Według opracowania Polskiej Organizacji Branży Parkingowej szacuje się, że nawet do 30% ruchu w obszarach śródmiejskich generowane jest przez samochody szukające miejsca postojowego. Gdyby każdy szybko znajdował kawałek wydzielonego obszaru dla siebie, wszystkim jeździłoby się znacznie lepiej, a ruch byłby bardziej płynny. Miasta i drogi nie są z gumy, ale tak się składa, że w tym przypadku to rozmiar samochodu ma znaczenie. Zaparkować z łatwością pomagają małe auta segmentu A, a do takich należy Toyota Aygo.

Toyota Aygo, parkowanie w mieście
Autor: Rafał Mądry Toyota Aygo

Z gracją i na raz

Aygo to przedstawiciel klasy najmniejszych osobówek. Wóz niedrogi w zakupie, dobrze utrzymujący wartość i fantastycznie sprawdzający się w ruchu miejskim. Mimo swojego charakteru potrafi również zachwycić wyposażeniem, ale o tym za chwilę. Długość? Nieco ponad 3,46 metra. Pomieści wszystko czego potrzebujesz na co dzień i nie sprawi kłopotów przy parkowaniu równoległym. Średnica zawracania? 9,4 m czyli tyle, by zmieścić się nawet w najciaśniejsze uliczki i z gracją zawrócić na raz w miejscach, w których do tej pory musiałeś wrzucić wsteczny. Pozycja za kierownicą? Nieprzesadnie wysoka, by zachować kompromis między dobrą widocznością, a wygodą.

Wygodnie do celu

Na parkowaniu świat się nie kończy, a choć to właśnie ten problem rozważamy w tekście, warto wspomnieć również, że przyjemnie byłoby dotrzeć na miejsce w komforcie. O to zadba bogate wyposażenie dostępne w atrakcyjnie wycenionych pakietach. Choć cały czas mówimy o samochodzie klasy A, możemy mieć w nim system multimedialny z obsługą Apple CarPlay i Android Auto, automatyczną klimatyzację, system bezkluczykowego dostępu czy systemy bezpieczeństwa takie jak układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) czy układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA).

Wyposażenie Toyoty Aygo błyszczy również wtedy, gdy znajdziemy miejsce postojowe. Czujniki parkowania są dostępne w promocji za złotówkę! A jeśli chcesz nie tylko słyszeć, ale i widzieć więcej, pomoże w tym kamera cofania dostępna w pakiecie Style. W tak wyposażonym Aygo, żadne parkowanie nie będzie Ci straszne.

Nie ma co się obrażać - pora działać

Zwrotna, niewielkich wymiarów i świetnie wyposażona Toyota Aygo jest gotowa, by mierzyć się ze współczesną urbanistyką. Nie obrażajmy się, że miejsc do parkowania ubywa. Dostosujmy się, wybierając auto, które jest przystosowane do życia w nowoczesnym mieście. Auto tak przystępne jak Aygo z powodzeniem może pełnić rolę drugiego auta w domu.

Parkowanie w galerii handlowej podczas pandemii
Autor: Rafał Mądry Parkowanie w galerii handlowej podczas pandemii
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze