Mitsubishi ASX doczekało się nowej generacji. Obecna była na rynku 13 lat

2022-01-28 12:07
Nowe Mitsubishi ASX
Autor: Mitsubishi Nowe Mitsubishi ASX

Japończycy ogłosili to oficjalnie - nowa generacja Mitsubishi ASX zadebiutuje na Starym Kontynencie już w 2023 roku! Crossover segmentu C przez ostatnie 13 lat został kilka razy odświeżony, ale w gruncie rzeczy zmieniały się tylko lampy i zderzaki. Nowe auto zostanie zbudowane na nowoczesnej platformie i będzie dostępne w wersji PHEV.

Dokładnie 12 lat temu Mitsubishi ASX zadebiutowało na rynku. Wtedy był to jeden z pierwszych crossoverów w segmencie C, który zapowiadał się bardzo obiecująco. Klienci szybko go polubili o czym świadczy chociażby fakt, że od stał się jednym z najchętniej kupowanych modeli marki spod znaku trzech diamentów, a od wprowadzenia go do sprzedaży w 2010 sprzedało się blisko 400 tys. egzemplarzy. Przez te wszystkie lata mały SUV był wielokrotnie modyfikowany, ale w głównej mierze pod kątem wyglądu. Zmieniały się zderzaki, reflektory, felgi i kolory, ale gama silnikowa i kokpit nigdy nie doczekały się poważnego liftingu. Z debiutem nowej generacji wszystko się zmieni!

Nowa odsłona

W 2023 roku, czyli 13 lat po rynkowym debiucie, w ofercie pojawi się zupełnie nowa generacja - jak się okazuje, także na Starym Kontynencie. Japoński SUV-ik w nowym wydaniu będzie oparty na nowoczesnej, modularnej płycie podłogowej CMF-B, która została opracowana przez alians Renault-Nissan-Mitsubishi. Oznacza to, że poza świeżymi jak nigdy multimediami doczekamy się hybrydowych jednostek napędowych (HEV), w tym także plug-ina zasilanego z gniazdka (PHEV). Produkcja ruszy już niebawem w hiszpańskich zakładach Renault w Valladollid, a pierwsze egzemplarze pojawią się na ulicach wiosną przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE