Mitsubishi Colt 1.1 hatchback, model 2011 – dane techniczne, spalanie, cena

2011-07-19 4:30

Mitsubishi Colt to auto należące do segmentu B, czyli klasy aut małych. Colt produkowany jest od 1978 roku. Aktualnie na rynku dostępna jest VII generacja Colta, która zadebiutowała w 2008 roku. W Polsce Mitsubish Colt w podstawowej wersji wyposażenia Inform z silnikiem benzynowym 1.1 75KM i pięciodrzwiowym nadwoziem hatchback kosztuje 42 250 zł.

Colt to popularny w wielu krajach model Mitsubishi, którego produkcja rozpoczęła się w 1978 roku. Pierwsze generacje Colta zaliczane były do segmentu C, czyli kompaktów. Spokrewnione z Coltem były 4 i 2 drzwiowe sedany Mirage i Lancer. Colt był wielokrotnie nagradzany w różnych konkursach.

>>> Mitsubishi Colt – tapety na pulpit

Aktualnie w sprzedaży znajduje się VII generacja Mitsubishi Colta, którą zaprezentowano w 2008 roku. W części obecne auto opiera się na IV generacji. Podobny jest kształt nadwozia kojarzący się z minivanem. Nowy model stylistycznie upodobniono do gamy samochodów Mitsubishi, czego największym przykładem jest przód auta. Colt VII generacji występuje jako 3- i 5-drzwiowy hatchback.

>>> Mitsubishi Colt 1.1 hatchback, model 2011 – dane techniczne, spalanie, cena

Colt był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. tytuły: Najlepszego Samochodu Roku 2005 według magazynu Auto Motor i Sport, czy tytuł Złota Kierownica w Niemczech. Wyniki rankingu ADAC i DEKRY mówią, że Mitsubishi Colt był najmniej awaryjnym autem w klasie aut małych i mini w 2008 roku. Produkcja Colta odbywa się w Japonii i w Holandii.

>>> Mitsubishi Colt 2005 r. – cena od 15 tys. zł

Standardem wyposażenia Mitsubishi Colta są poduszki czołowe kierowcy i pasażera i system antypoślizgowy ABS z elektronicznym rozkładem siły hamowania EBD. Ponadto w aucie jest system wspomagania hamowania BAS i system sygnalizacji nagłego hamowania. Za dopłatą otrzymać można kurtynowe i boczne przednie poduszki bezpieczeństwa oraz aktywną stabilizację toru jazdy i kontrolę trakcji ASTC.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE