Mitsubishi Outlander PHEV 2020 w sprzedaży. Polski CENNIK i wyposażenie elektrycznej hybrydy

2020-03-25 13:16 Rafał Mądry

W polskich salonach Mitsubishi Motors można już składać zamówienia na najpopularniejszego na świecie SUV-a z elektrycznym napędem hybrydowym i zasilaniem z gniazdka. Co po modernizacji zmieniło się w Mitsubishi Outlander PHEV 2020? Ile kosztuje ten samochód w Polsce?

Praktyczność dużego SUV-a w połączeniu z elektrycznym napędem na 4 koła. Tak w skrócie można opisać Outlandera PHEV 2020. Pojazd umożliwia łatwe ładowanie baterii z gniazdka i legitymuje się niską emisją CO2 na poziomie 46 g/km (pomiar w systemie WLTP). Napęd wykorzystuje różne metody ładowania (w ruchu, regeneracyjne, z domowego gniazdka, szybkie ładowanie) i w codziennym użytkowaniu potrafi się przemieszczać przy zerowej emisji spalin – np. w strefie bezemisyjnej, natomiast napęd hybrydowy umożliwia dłuższą podróż.  

Outlander PHEV 2020 - ZOBACZ WIDOK 360°

Mitsubishi Outlander PHEV wykorzystuje w konstrukcji zespół napędowy, który nie wymaga skrzyni biegów. Napęd składa się z silnika elektrycznego napędzającego przednią oś i silnika elektrycznego dla osi tylnej. Takie rozwiązanie gwarantuje energetyczną wydajność, płynność jazdy i oszczędność paliwa. Jednostki elektryczne są wspierane przez wysokowydajny silnik benzynowy o pojemności 2.4 litra, pracujący w trybie Atkinsona. Łączna moc systemowa wynosi 224 KM. SUV od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie 10,5 s. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 170 km/h.

Testowaliśmy: Udźwignie 1 tonę i nie narobi wstydu pod kościołem. Mitsubishi L200 2.2D 150 KM AT6 Super Select 4WD - OPINIA

Ulepszenia pojazdu obejmują między innymi akumulator o zwiększonej o 15% pojemności i o 10% większej mocy, a także wzmocniony o 17% tylny silnik, co skutkuje lepszą dynamiką jazdy. Samochód otrzymał również dwa dodatkowe tryby jazdy: sportowy i jazdy po śniegu. Na nowo zestrojono zawieszenie oraz układ kierowniczy. Poprawiono parametry redukcji drgań i hałasu. Zwiększona została średnica tarcz hamulcowych (dla wersji z 18-calowymi obręczami kół). Od strony stylistycznej przemodelowana została osłona chłodnicy, delikatnie skorygowano zderzaki oraz oświetlenie. We wnętrzu pojawiają się przeprofilowane przednie fotele, lepsze materiały, a w najwyższej opcji wykończenia nowa skórzana pikowana tapicerka wysokiej jakości.

Outlander PHEV to jedyny pojazd PHEV w klasie SUV, który może być ładowany ze stacji szybkiego ładowania. To także jedyny samochód PHEV na rynku, który oferuje 2 gniazda 1500 W, dające możliwość podłączenia dowolnego odbiornika energii o napięciu 230 V. Wydajność instalacji samochodu jest wystarczająca, aby wykorzystać go do zasilania typowego gospodarstwa domowego przez 10 dni. To szczególny atut, którego wartość docenili mieszkańcy pozbawieni dostępu do prądu podczas klęsk żywiołowych.

Mitsubishi Outlander PHEV 2020
Autor: Mitsubishi Mitsubishi Outlander PHEV 2020

3 wersje wyposażenia

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 w Polsce jest dostępne w 3 wersjach. Na liście wyposażenia znalazły się m.in.: światła mijania i drogowe LED, system kamer 360 stopni z kamerą cofania, skórzana tapicerka z ozdobnymi przeszyciami, podgrzewana kierownica I szyba czołowa, elektryczne ogrzewanie kabiny, elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika, system łączności Mitsubishi Remote Control, stacja multimedialna SDA z 8-calowym ekranem dotykowym I interfejsem Android Auto/Apple Car Play, nagłośnienie Mitsubishi Power Sound System, przyłącze do szybkiego ładowania oraz pakiet najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa – BSW, RCTA, FCM, LDW z tempomatem adaptacyjnym ACC.

Cena w Polsce rozpoczyna się od 175 990 zł. Nabywcy otrzymują od producenta 8 lat gwarancji (do przebiegu 160 000 km) na elektryczny układ napędowy wraz z akumulatorami. Cały pojazd jest objęty 5-letnią gwarancją z limitem 100 000 km wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem pakietem Mitsubishi Assistance Package. Miesięczne raty przy zakupie startują już od 1908 zł netto w przypadku leasingu i 1996 zł brutto dla kredytu.

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 - CENNIK

KLIKNIJ i POBIERZ - wyposażenie i cennik PDF

Hybryda 2.4 MIVEC 224KM 4WD AT INTENSE
(Produkcja 2020)
175 990 zł
INSTYLE
(Produkcja 2020)
194 990 zł
INSTYLE PLUS
(Produkcja 2020)
209 990 zł