Motocyklem w rowerzystów! Dobrze, że nie skończyło się kalectwem

2020-06-30 12:34 Rafał Mądry
Motocyklista wjechał w dwóch rowerzystów
Autor: Policja Motocyklista wjechał w dwóch rowerzystów

Nieuwaga i brak ostrożności motocyklisty doprowadziły do niebezpiecznego zdarzenia w Rumi (woj. pomorskie). Kierujący jednośladem mężczyzna wjechał w rowerzystów. Choć wypadek ten mógł skończyć się kalectwem, a nawet śmiercią, dwie poszkodowane osoby szczęśliwie nie doznały poważnych obrażeń ciała. Motocykliście zostało zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Sprawą teraz zajmie się Sąd.

Do tego wypadku doszło na ul. Kosynierów w Rumi. Policjanci z wejherowskiej drogówki pracujący na miejscu wykonali oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Hondą, jadąc w kierunku ulicy Jęczmiennej prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał na chodnik uderzając w dwóch rowerzystów. Ścieżką rowerową poruszał się dorosły mężczyzna wraz z 9-letnim dzieckiem.

Przeczytaj również: 38-letni motocyklista odniósł poważne obrażenia. Poniesie odpowiedzialność za ten wypadek

Na szczęście nikt z uczestników tego zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń ciała. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu motocyklem oraz dowód rejestracyjny uszkodzonego od pojazdu. Teraz sprawą tego zdarzenia zajmie się Sąd Rejonowy w Wejherowie. Sprawcy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu rogowym grozić może grzywna (nawet do 5000 zł) oraz 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu, przeceniając własne umiejętności za kierownicą. Niestety, ale nawet najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem. Pamiętajmy o rozsądku na drodze oraz kierowaniu z wyobraźnią.

Motocyklista wjechał w dwóch rowerzystów
Autor: Policja Motocyklista wjechał w dwóch rowerzystów
Najnowsze