Mustang Bullitt wjeżdża do Europy! Genewa 2018

2018-03-06 14:41

Z okazji 50. rocznicy legendarnego filmu z udziałem Steve'a McQueena, Ford przygotował premierę edycji specjalnej Mustanga Bullitt. Auto oficjalnie pokazano podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Mustang Bullitt jest napędzany 5-litrowym silnikiem V8 z udoskonalonym układem dolotu powietrza Open Air Induction System, przepustnicami o średnicy 87 mm i specjalnym oprogramowaniem modułu sterującego pracą układu napędowego, zapożyczonymi z Shelby Mustang GT350. Silnik V8 zapewnia moc 464 KM i moment obrotowy 529 Nm. W modelu pojawi się nowy system dostosowania obrotów, służący płynnej zmianie biegów, a towarzyszące jej charakterystyczne "strzały" silnika i aktywny zawór spalin w układzie wydechowym poprawiają brzmienie V8. Klienci będą mogli wybierać nadwozie w jednym z dwóch kolorów: Shadow Black lub klasycznym Dark Highland Green.

"Specjalna edycja nowego Forda Mustanga Bullitt przywołuje wyjątkowe dziedzictwo, którym dzielimy się dumnie z rodziną McQueen. Jesteśmy też zadowoleni, że po raz pierwszy nasza oferta trafi do klientów w Europie" - powiedział Steven Armstrong, wiceprezes i prezes grupy Europa, Bliski Wschód i Afryka, Ford Motor Company.

Wyposażenie

Mustang w edycji specjalnej będzie wyposażony w 19-calowe obręcze kół w stylu Torq Thrust, czerwone zaciski hamulcowe Brembo i ozdobną imitację korka wlewu paliwa Bullitt na pasie tylnym. We wnętrzu znajdują się sportowe fotele Recaro, a każdy Mustang Bullitt będzie miał tabliczkę znamionową z indywidualną numeracją, zamiast tradycyjnego emblematu Mustanga na desce rozdzielczej po stronie pasażera. Ukłonem w stronę oryginalnego wnętrza samochodu jest gałka dźwigni zmiany biegów w białym kolorze.

Zobacz: Bullitt powraca! Legenda znowu w scenie z pościgiem

Wyposażenie obejmuje 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników LCD oraz system audio B&O PLAY o mocy nagłośnienia 1000 watów, rozprowadzanej na 12 głośników.

"Nic nie uchwyciło lepiej ducha Mustanga i fascynacji tym modelem, niż niesamowity pościg w filmie "Bullitt" – przypomniał Steven Armstrong. Nowy Mustang Bullitt, trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Ford uzyskał wsparcie Chase i Madison McQueen, uświetniających obecnością prezentację nowego Mustanga Bullitt w Europie. Wnuki Steve'a McQueena, wspierane przez ich ojca, Chada McQueena, zagrały w scenie pościgu samochodowego rozgrywającego się w szwajcarskich Alpach wokół Genewy, w hołdzie dla kultowej sceny pościgowej z filmu „Bullitt", która wciąż podnosi puls kinomanom.

Na stoisku Forda podczas salonu samochodowego w Genewie obok nowego Bullitta pojawił się Mustang GT Highland Green 1968 z silnikiem V8 o pojemności 6,4-litra – dokładnie TEN SAM, którym kierował Steve McQueen w filmie "Bullitt".

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE